| Fatamuntilor a întrebat:

Unde sunt zapezile de altadata?
In ferestra imi bate un soare primavaratic.
Ma uit pe calendar e ianuarie (gerar )
Ma uit pe geam, poate, poate vad un petic de zapada.Cu toate ca stau la munte, nici pomeneala. Poate pe partie, dar si aia artifiala (pentru turisti )
Ma uit pe cuier am haine de iarna!
Ce-i de facut?laughing

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
este adevarat ceea ce graiesti tu si privim cu nostalgie in trecut cand sarbatorile de iarna aveau alt farmec cand totul era acoperit de mantaua alba.dar cel de sus va avea grija si va trimite un asternut imaculat atat de mult asteptat de cei mici/de noi dar si de agricultori si nu numai, asa ca, credinta si totul va fi bine.
O frumoasa zi sa aihappy

37 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Amuzant, într-adevăr, dar lasă că e mai bine aşa. Până şi vremea ţine cu noi pe criza asta economică: vor îngheţa mai puţini bătrâni în case, care nu au bani de lemne, se vor bloca mai puţini pe drumuri înzăpezite şi se vor da mai puţini bani pe doctori şi medicamente.

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Corect si adevarat ce spui tu...Dar sa nu uitam ca iarna (cel putin calendaristic ) este la jumatate si se stie ce va urma.
Vremea asta totusi e destul de ticaloasa...Te imbraci subtire de acasa (incurajat de vremea frumoasa ) si apoi se face mai frig.Si asa apar virozele.

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aşa e, Angycut, dar tot e mai bine, decât blocat şi îngheţat în casă.
Zăpezile, care sunt o bucurie pentru copii, sunt şi un chin pentru cei în vârstă. Mai bine mai târziu, decât mai devreme, zic. : )

NOname
| NOname a răspuns:

Iată că a venit şi Crăciunul mult aşteptat. Şi la tine?hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Bineinteles! Doar stau la munte ce naiba!laughing
Acum isi scot astia pe partie cheltuala! Sper sa reziste si la vacanta elevilor cand traficul va fi mai mare!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimic nu este de făcut ci trebuie să acceptăm.
Personal, chiar îmi place această vreme.
Pa, pa.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ce-i de facut? Cum, nu stii?

http://i.imgur.com/XJUf4Fl.jpg

| NOname a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

: ))

| Fatamuntilor explică (pentru мιнαɛℓα36):

Haaaaa, Miha ....nu m-am gandit la asa ceva.laughing

| darrio2007 a răspuns:

Nimic.Asteptam sa vedem cum va deveni vremea. Poate ne da si noua zapada.

| mona a răspuns:

Va veni si acea iarna adevarata cat de curand[poate de Paste ne dam cu sania]

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru mona):

Nu cred, de obicei vine vara in aprilie.

| Esperança a răspuns:

Vreau şi eu să-mi bată acest soare în fereastră crying Am văzut multe întrebări în care se cere zăpadă... nici la mine nu e zăpadă, dar e frig şi ceaţă!
În ce zonă staţi voi că vreau şi eu vreme primăvăratică, nu-mi place frigul deloc!

| Musique a răspuns:

Hai să-i rugăm pe ghiocei să plece pentru o vreme.
Peste 2 luni îi primim iar cu drag, dar nu acum.

| Fatamuntilor explică (pentru Musique):

Aaaa,deci ghioceii sunt de vina pentru caldura asta laughing
Ok....peste fix doua luni astept un buchet de ghiocei!big grin

| Musique a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Deja am ghiocei în parc, uite: http://i.imgur.com/7zWurpz.jpg

| Fatamuntilor explică (pentru Musique):

Pai eu credeam ca imi oferi de 8 martie.
Bun si acum ca ne(multumitului) i se ia darul laughing
Multumesc!

| Musique a răspuns (pentru Fatamuntilor):

O seară frumoasă!

| sublime89 a răspuns:

Asta e incalzirea globala. Daca mai vrem ierni, ar cam trebui sa oprim poluarea laughing Unde stai la munte? Macar judetul big grin

| Fatamuntilor explică (pentru sublime89):

Judetul Suceava ...Hai ca orasul nu greu de ghicithee hee
te astept sa vad cat de informat(a)esti big grin

| Fatamuntilor explică (pentru Fatamuntilor):

Reper...e statiune destul de cunoscuta!

| sublime89 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Oh, am fost prin Suceava de multe ori big grin Daca zici ca stai la munte atunci inseamna ca stai in partea de vest a judetului thinking Ori Vatra Dornei, ori Campulung Moldovenesc. Posibil si Gura Humorului : ))

| Fatamuntilor explică (pentru sublime89):

Am zis statiune...e Vatra -Dornei!

| Kaℓi a răspuns (pentru sublime89):

Da, incalzirea globala... stai, si americanii sunt tot pe globul asta! big grin ei sunt la -50 de grade...

| sublime89 a răspuns (pentru Kaℓi):

E adevarat, dar asta e o exceptie. Nu a mai fost asa frig in SUA de cel putin 20 de ani, dar daca te uiti la temperaturile medii anuale din ultimele decenii, vei vedea ca tendinta e de crestere de la an la an. Chiar vara trecuta s-au batut toate recordurile de temperaturi din istoria lor. Si n-au fost chiar -50 de grade, ci doar -37, in Minnesota big grin

| Kaℓi a răspuns (pentru sublime89):

Asa e big grin

| Wøodenpints a răspuns:

Ești ca un bătrân comunist ce plânge fostul regim.
E mai bine fără zăpadă. Îți ia mai puțin timp să ajungi dintr-un loc în altul.

| Fatamuntilor explică (pentru Wøodenpints):

Cu mine vorbesti? Cum adica,, batran comunist?'' E adevarat ca mi-am trait adolescenta pe vremea comunistilor, dar nu am apucat sa ma,, bucur''' prea mult de el
In alta ordine de idei zapezile vor veni....cu sau voia ta!

| Wøodenpints a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Meh, mie nu prea-mi pasă de zăpadă. Dar atunci când e prea multă, e mai greu să te deplasezi cu mașina.

| Fatamuntilor explică (pentru Wøodenpints):

Nu-mi apar raspunsurile tale la notificari...
Da stiu ca e greu cu masina cand e zapada.Nu stiu cat se incheie contactele cu firmele de dezapezire! Daca vom avea zapada si in marie! Oricum, ca si sofer cred ca esti pregatit Anvelope de iarna si toate cele...

| Wøodenpints a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dacă nu ești pregătit, iei amendă, deci asta e oricum ceva obligatoriu.
Eu mă refeream că oricât de pregătit ai fi, drumul pe zapadă durează de două ori mai mult.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Vin prin Martie, ai rabdare laughing

| BlackEyedGirl a răspuns:

Iar ne trezim ca in februarie or sa inceapa ninsorile si or sa tina pana la jumatea primaverii sad

| CoL00SaL a răspuns:

Pe la jumatatea luni ianuaria vine gerul... si posibile primele ninsori de anul asta...

| Lolităăăă a răspuns:

. Mde. nu-i nimic de facut decat sa astepti. Cred ca va veni zapada, a anuntat la meteo.

| Kirito21 a răspuns:

Uite ca a venit si iarna big grin