| anonim_4396 a întrebat:

Va este frica de viitorul indepartat?

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Într-un fel.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

M-am uitat la filmul Transcendence si m-a pus pe ganduri

| Mayhem666 a răspuns:

Nu mi-e frica de viitor, mi-e frica de ce s-ar putea sa se intample sau sa nu se intample in viitor big grin

| ălkjmhgf a răspuns (pentru Mayhem666):

E același lucru.

| Mayhem666 a răspuns (pentru ălkjmhgf):

Nu e acelasi lucru. De fapt intr-un fel e, dar nu e.

Răspuns utilizator avertizat
| Divy a răspuns:

Prezentul mă tulbură mai rău ca vitorul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,cred ca tuturor ne e, pentru ca e vorba de necunoscut si chestia asta ne face sa nu ne simtim in siguranta, iar nesiguranta ne duce la teama.

| August99 a răspuns:

Oarecum

| UzOm a răspuns:

În viitorul îndepărtat, corpul meu o să fie peste tot în România, sau chiar Europa. Sper că știi de ce. big grin

| ălkjmhgf a răspuns:

Oarecum, da.

| 4StarLight a răspuns:

Da, mie uneori mi-e super-frică pentru că niciodată nu știu ce va fi, și necunoscutul mă sperie!
Este greu să te gândești la viitor și să știi că nu știi ce va urma, eu cel puțin asta simt! happy

| Aika十六 a răspuns:

Nu.

| Fetitzacekurai a răspuns:

Acum ca e Trump la conducerea Americii, mie mi-e frica si de viitorul apropiat...