| chiftelutacrocanta a întrebat:

Va place cand cineva va face complimente frumoase? De exemplu sa va spuna ca aveti o inteligenta extraordinara, si o amprenta a faptelor exceptionala?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Dacă sunt sincere, da.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi place atunci cand stiu ca fac obiectul unor lucruri reale dar a caror importanta mie personal mi se pare mica.
E absurd sa iti spui mama ce grozav ca simt sau fac nu stiu ce lucru care de fapt e ceva elementar. De obicei ma felicit pentru momentele in care indraznesc sa ies din zona de confort, sa imi ard corabile. Si e placut sa iti aminteasca o persoana ca ai anumite calitati si realizari atunci cand tu esti concentrat pe ceva ce inca nu este si vrei sa realizezi si care te face sa te simti mai putin virtuos in comparatie, in momentul prezent.
De obicei cred ca e valabil in legatura cu ceea ce simti. Atata timp cat nu se reflecta concret, cand ai intentii nobile dar nu faci nimic in legatura cu asta. E placut sa iti fie amintit ca si faptul ca iti doresti acele lucruri este o virtute in sine, chiar daca nu este indeajuns.
Mi s-a spus recent de catre cineva mai mare cu 10 ani ca mereu a observat la mine ca nu imi dau suficient credit, suficienta importanta. Partial persoana decare vorbeste nu mai este pentru ca m-am mai schimbat putin fata de anii in care ne intalneam zilnic si faceam lucrurile sa se intample impreuna. Mai mult cred ca mi-a placut faptul ca s-a gandit in continuare la mine in ciuda distantei si ca mi-a ramas prieten desi poate eu in mare masura nu am stiut sa ii fiu un bun prieten.
Dar cel mai mult la aprecierile astea venite din partea cuiva pe care il respect e ca ma face sa imi doresc sa le merit. Pentru ca stiu ca partial nu sunt adevarate, in momentul de fata nu am virtuti.

| AvalohAlyn a răspuns:

Doar daca acel cineva e de sex feminin...ma topesc cand o fata imi face si cel mai mic si neinsemnat compliment.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu, ma enerveaza de multe ori, chiar daca isi alege bine cuvintele, dupa ma astept sa-mi ceara ceva...

| RAY a răspuns:

Daca stiu ca merit da, daca observ ca nu merit normal ca nu, tu?

| Fatamuntilor a răspuns:

DA,daca sunt adevarate.
Nu-mi place sa fiu pupata in dos, sau cand cineva se da bine pe langa mine... miros asfel de oameni.

| Dariusuu a răspuns:

Daaaaa.

Normal ca imi place cand ma gandesc in sinea ma ca e si adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

doar atunci când știu că merit să-l primesc, în rest nu prea le cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui nu-i plac complimentele?!
Dar pe mine nu ma ajuta cu nimic, de regula oamenii spun chestii de genul daca le faci un favor sau urmaresc ei ceva.