| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Am un prieten care vrea sa plece afara. Cum activeaza roamingul pe Vodafone el detine iPhone 5 normal. Si daca costa ceva la activarea sa si daca costa la fiecare conversatie. Va multumesc

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Își face cont pe myvodafone.ro și de acolo face ce setări vrea.
În UE sunt prețuri mici la roaming (voce). Nu și la date; dar la date, vodafonul are scoruri mari și în țară.
Și da, costă la fiecare apel. Poate eventual activa opțiunea „roaming de o zi" sau cam așa ceva și pentru 5 € ai toate opțiunile de la abonament (sau cartelă) portate în rețeaua din „străinezia".

| Saveluc a răspuns:

Mihai69. Iti multumesc