Vino la McDonald’s și implică-te în campania Mi-e poftă să fac bine!

Te invităm să te alături campaniei „Mi-e poftă să fac bine!” Împreună construim cea de-a treia casa Ronald McDonald, care îi aduce pe părinți alături de copiii lor aflați sub tratament în spital. Te așteptăm în oricare din cele 67 de restaurante din România să te implici în campania „Mi-e poftă să fac bine!” și să contribui la construirea celei de-a treia case Ronald McDonald.

În perioada 16 – 22 noiembrie, McDonald’s România organizează evenimentul de strangere de fonduri din cadrul campaniei „Mi-e poftă să fac bine!” prin care donează 1 Leu din valoarea fiecarui Big Mac sau McChicken cumpărat (sandviș sau meniu) către Fundația pentru Copii Ronald McDonald. Scopul campaniei este de a strânge suma necesară pentru începerea construirii celei de a treia case a Fundației.

Fundația este principalul susținător al celor două case Ronald McDonald din București și Timisoara care, de la înființare, au ajutat peste 13.000 de familii în perioade dificile. Ne dorim să construim a treia casă Ronald McDonald în România și avem nevoie de spijinul tău. Vino alături de noi și ajută-ne să oferim sprijin și alinare părinților a căror copii sunt internați pentru tratamente de lungă durată.

McDonald’s pregătește vineri, 20 noiembrie, între orele 10:00 – 14:00, în restaurantul McDonald’s Unirea, de la parterul magazinului Unirea cel mai mare eveniment de caritate anual al companiei - McHappy Day, ziua în care vedetele devin pentru o zi purtătoare ale mesajului Fundației Ronald McDonald.

Alte proiecte ale Fundației Ronald McDonald în România

Fundatia Ronald McDonald este principalul susținător al celor două case din București și Timișoara și, în plus, oferă sprijin diferitelor inițiative care ajută copiii bolnavi și familiile acestora. Printre alte proiecte ale fundației se numără proiectul «Operation Smile», prin care o echipă internațională de chirurgi a operat gratuit peste 150 de copii cu malformații faciale, înființarea unei secții de oncologie-hematologie pediatrică la Spitalul Clinic Județean din Târgu Mureș, construirea unui lift în Spitalul de copii Louis Țurcanu din Timișoara care să faciliteze accesul copiilor operați la etajele superioare, dotarea Spitalului pentru Copiii Grigore Alexandrescu cu echipamente medicale performante de imagistică, cel mai important fiind un computer tomograf performant care ajută la diagnosticarea corectă a peste 3000 de copii anual.

1 răspuns:
| VreauMiere a răspuns:

Nu mai mancati la McDonal/KFC/King Burger si alte restaurante de genul, ele sunt facute sa iti distruga sanatatea si sa te transforme in sclavul farmaciei. Sunt interesele farmaciei sa faca profit asa ca mai intai te imbolnaveste si apoi te face sa cumperi permanent pastile.
Ti-e pofta sa faci bine? Cum? Distrugandu-le ficatul oamenilor cu otravurile din bauturile carbogazoase, alimente modificate genetic si carne care de fapt nici nu este carne (exemplu carnea care se presupunea ca este de pui in McPuisor si de fapt era de cal). Omul nu este facut sa manance carne, carnea in general nu a fost si nu o sa fie niciodata sanatoasa pentru organismul uman (mai ales cea de cal) care este facut sa manance cereale, fructe si legume. Cat despre cartofii prajiti nu sunt buni deloc sunt gatiti la peste 170 grade Celsius, la 50 de grade deja se pierd vitaminele si tot ce au in ei si uleiul devine toxic. Mancarea de la McDonald si mancarea prajita/fast food face numai rau cand ajunge in organism: creste tensiunea arteriala ceea ce o sa duca la imbatranirea accelerata, uzarea arterelor (de asta iti pierzi vederea, auzul cand inaintezi in varsta) si la probleme cu inima, diabet, ajuta la dezvoltarea cancerului de oricefel, te ingrasa, devii obez/supraponderal si multe altele. Apar tot felul de alimente inventate recent si li se face reclama de mama mama, de asta apar si boli care inainte nu existau, pentru ca oamenii mananca inventiile alimentare care inainte nu existau. Mancati paine itegrala si multe mancaruri gatite la cuptor sau slow cooker, fructe din Romania, lapte/branza/oua de la taranii din piata si evitati alimentele descoperite peste noapte daca nu vreti sa faceti infarct/cancer la 40 de ani.
http://rawveganjoy.ro/wordpress/