| Omori a întrebat:

Voi ce faceti cand trebuie sa luati o decizie, sa alegeti intre 2 lucruri? Amanati luarea deciziei pana gasiti raspunsul? Alegeti impulsiv ignorand urmarile? Cee

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de acel lucru, uite un exemplu mi-am cumparat un laptop cand am vazut ce pareri bune sunt despre el dar cand am vazut cum e ecranul ala glare l-am returnat, incerc sa fiu o persoana rationala dar ma inving emotile de multe ori

| Drimmero a răspuns:

Caut raspunsul favorabil mie.

| T0T a răspuns:

De obicei sunt în stare să iau destul de rapid o decizie, adică nu sunt un om nehotărât, iar deciziile mele nu le regret, niciodată.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cand vine vorba de chestiile importante, de regula le cantaresc destul de mult si ma gandesc o perioada inainte sa trag vreo concluzie, insa nu aman. Doar ma gandesc foarte mult la ea.

Daca este vorba de o chestie minuscula, ma voi gandi si razgandi de 20 de ori. Daca este vorba de o masa la restaurant, de exemplu, voi decide peste, apoi pui, apoi peste, apoi pui...prietenul meu o va lua razna..ma voi mai razgandi de cateva ori, o sa spun iar peste, apoi pui de vreo cateva ori in plus... o sa vina chelnerul si voi comanda un burger. laughing

| Divy a răspuns:

Caut răspunsul și din 2 variante rămân cu una, în general e aia proastă care îmi rămâne.

| Aberdeen a răspuns:

Ma iau dupa intuitie, si risc.

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Chiar tu? Ce-ai mai facut,, nu te-am mai vazut de secole...

| Aberdeen a răspuns (pentru Drimmero):

Heii! big grin Ce sa fac, luasem o pauza de cand am inceput scoala. Dar nici acum n-o sa mai intru asa de des ca inainte. Dar tu ce mai faci?

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Supravietuiesc si eu ca tot omul, sau macar incerc asta.
Inca ma recunosti?

| Aberdeen a răspuns (pentru Drimmero):

Cum sa nu te recunosc tongue Mereu ai fost mai activ decat mine pe site-ul asta.

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Tot ce este posibil/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu e ceva important sunt impulsiva si probabil ajung sa ma razgandesc pentru ca sunt si foarte sucita.

| ℛąin a răspuns:

Depinde de cât de importantă e decizia. Nu îmi e mereu ușor, dar mă gândesc bine înainte să aleg.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Iau o decizie destul de repede, asta pentru că știu ce vreau.