| Eron a întrebat:

Voi credeti ca Isus va reveni intr-o zi asa cum a spus in Biblie? Astept cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| adrianhasde a răspuns:

Da cand va vrea Dumnezeu sa-L trimita, sincer cred cu adevarat si vad ca lumea asta merge tot mai rau pe zi ce trece:copii care nasc copii, sinucigasi, criminali, violatori, drogati. Noi oamenii am daramat biserici si am ridicat morminte, am poluat atmosfera am taiat padurile cele datatoare de oxigen, am poluat si marile si oceanele, am distrus habitate naturale.Sunt mai multe lacrimi decat zambete pe pamant si mai multe arme decat flori. O lume care merge tot spre regres in loc sa progresam. Pacat ca avem o singura viata pamanteana si nu stim sa o traim cu folos.

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una chiar cred astawinking
Biblia nu minte happyOdata si odata asa va fi big grin

| psiholoaga a răspuns:

Nu cred.

| xibalba a răspuns:

Nu cred. Nu ma incred orbeste intr-o carte in care cred o groaza de oameni... Daca 1000 de oameni sustin o prostie, tot prostie ramane.

| Dan a răspuns:

Sigur, o sa vina sa judece tot neamul omenesc pentru ce a facut si asta cat mai repede.

| lifeForJesus a răspuns:

Sant sigur ca va veni!

| nexa a răspuns:

Da!
sh sincer nu cred ca mai e mult! dupa cate se intampla.sh mai ales se implinesc... rolling eyes
Daca nu te superi, dc intrebi?
Ce religie esti?big grin

| Eron explică:

Nony, vad ca tu esti ateu.Nu am cum sa cred ceva ce scrii tu, pentru ca acea scriere a ta nu ar fi inspirata de Dumnezeu. Daca tu nu crezi in Dumnezeu, atunci cum se face ca respiri? Cum de traiesti? De ce nu ai fi bolnav de cancer? Pentru ca Cineva, in care tu nu crezi te pazaste. Daca esti atent la natura, in jumatate de minut poti sa descoperi sute de dovezi in favoarea existentei lui Dumnezeu. Ex:Atatea insecte, atatea specii de plante, de pasari.Sa fie doar intamplare? Cu siguranta nu.Lasa ateismul de-o parte si gandeste cateva minute.

| Eron explică:

Revenirea lui Isus si 2012 nu are nici o legatura.Nu se stie cand va reveni Isus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si este clar ca in 2012 ca deja au inceput filmele adevarate