| T0T a întrebat:

Voi cum vă calmați în caz că sunteți nervoși sau foarte supărați?

17 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ma descarc, fie in mod violent( cand e cazul),, fie fac ce-mi place, fie dorm. Muzica ma calmeaza cel mai repede.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce aș putea face? Probabil, aș încerca să găsesc o soluție, să îmi pun gândurile în ordine, să găsesc o rezolvare a problemelor. Aș încerca să fiu calmă, să mă ocup de lucruri frumoase, fiindcă și situațiile triste, iritante, sunt trecătoare. Chiar dacă la început durerea e mai profundă și te simți revoltat, intrigat, nedrepătățit etc, vezi și tu, cu trecerea timpului (și) stările acestea se mai atenuează. Pentru a te vindeca sufletește, trebuie să te îndepărtezi fizic, cât și psihic de ceea ce știi că îți provoacă durere. Altfel, nu faci decât să te torturezi singur.

| Doub a răspuns:

Sparg chestii

| T0T explică (pentru Doub):

Ce spargi spre exemplu?

| Doub a răspuns (pentru T0T):

Farfurii care nu-mi mai plac

| T0T explică (pentru Doub):

Și de ce nu îți plac?

| Doub a răspuns (pentru T0T):

şi eu mă întreb asta

| T0T explică (pentru Doub):

Mi te imaginez făcând asta. Nu e superi dacă îți zic că ești ciudată.

| Doub a răspuns (pentru T0T):

Mi s-a mai spus, e ok

| T0T explică (pentru Doub):

Te înțeleg.

| GreenVoid a răspuns:

Ma descarc cu o foaie si un creion si castile in urechi.

| T0T explică (pentru GreenVoid):

Și ce scrii.

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

Desenez.

| Tpuist a răspuns:

Zâmbind/râzând.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Încerc să-mi dau seama ce m-a adus în aceea situație și încerc să găsesc o rezolvare. Te simți rău?

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

Nu contează cum mă simt eu dar nu am pus întrebarea că m-aș simți eu așa. Eu știu ce să fac.

| Simonik_Simona_2000 a răspuns:

Eu plec de acolo, iau o gura mare de aer
Stau pana ma calmez afara si dupa ma duc inapoi in clasa etc