| UnBroken2016 a întrebat:

Voi de ce intrati pe TPU? Unii o fac din plictiseala, altii vor sa ajunte sau alte motive. Al vostru care este?

22 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Mie imi place sa ajut alte persoane, intru din placere.

| Kaℓi a răspuns:

Din inertie.
Dimineata, la serviciu, e o alternativa la lucrurile anoste cu care ma ocup si o modalitate de a ma destresa, TPU e o sursa de mirare continua si de amuzament pentru mine...
Da, uneori se intampla si sa pot ajuta. De fapt, as putea ajuta mai mult decat o fac, dar mi-e greu sa cred ca toate intrebarile chiar cauta o solutie si nu sunt puse doar asa, pentru a cauta atentie. Sau a face trolling.

| RAY a răspuns:

Cred ca sunt dependent de TPU si ca n-am ce face, mai citesc ceva, mai raspund etc

| Drimmero a răspuns:

Mai la o plictiseala, pentru caterinca, sa mai conversez, mai ajut cu ce pot, sunt mai multe motive.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place sa ajut diferite persoane. Si imi place sa vad ce le mai trece prin cap oamenilor sa intrebe. Cu unele intrebari, chiar nu te plictisesti.

| UnBroken2016 explică (pentru DoarBogdan):

Acum un an aveai alt nick sau nu erai activ pe site? Stiu ca nu are legatura cu intrebarea de sus.

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mda... din cate tin minte nu eram activ cam din 2012 de cand am contul. Pe la inceputul anului am devenit mai activ. Si inainte, nu mai stiu ce nume aveam, cand nu eram activ. Parca ceva aliff sau nu mai stiu exact. Dar nu conta, ca nu raspundeam inainte. Era doar asa, cand mai puneam intrebari "serioase". Dar de ce intrebi?

| UnBroken2016 explică (pentru DoarBogdan):

Doar curios

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Asta e vremea mea laughing

| UnBroken2016 explică (pentru DoarBogdan):

Nu te plictisesti sa postezi atat? Te vad mereu in top 3. Eu nu stiu de unde ai atata timp. Dupa varsta ar trebui sa fii la facultate.

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Da, sunt la facultate. Si nu este vorba de timp... Cand nu invatv si stau cu prietenii, mai stau pe TPU, dar uneori pur si simplu, iau telefonul cu mine si mai bag un raspuns doua. SI postez doar ce imi place, astfel incat sa nu ma plictisesc laughing

| R0R0 a răspuns:

Ca să ajut.
Si pentru că, uneori, ma plictisesc.

| syd2 a răspuns:

Nu exista absolut niciun motiv logic.

| UnBroken2016 explică:

Asta nu e noutate, asa majoritatea raspund doar pentru puncte. Daca ar raspunde ce ar vrea ei de fapt, ar avea atatea ignoruri cate am si eu.

| alexandrualind a răspuns:

Imi place sa ajut persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ajute? Nu exista asa ceva pe aici. E doar un pretext comercial "ajutorul" pe aici. Eu as fi rebranduit site-ul de cativa ani. Actualul nume nu-si are rostul...si pana si abreviat suna anost.

| UnBroken2016 explică (pentru anonim_4396):

Isi scot banii de nu l-au sters deja. Ma uitam la intrebari din 2011 si atunci spuneau multi ° vai cum era o data ° ca in ziua de azi toti zic asa. Ma intreb daca era vreodata normal pe aici. Cred ca se va sterge intrebarea pentru postul asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Prima data in 2009-2010 era Okayish. Era si o admina super de treaba. Era mai permisiva, nu stergea imediat tot ce se incadra la ofensari de copii de 12 ani. Ca nah, uita-te la AlanTigerOfAtlantic, imediat sare admina sa-l apere daca cineva il "hartuieste" cica, desi doar ii da o lectie/imbarbatare.
Plus ca nu exista Ignore, era mai multa libertate, mai mult umor, destindere, dar chiar erau si intrebari frumoase, unele simple, dar frumoase.
Acum...nu stiu, nu mai e nimic nou, eu mai intru sa mai ard niste gaz de pomana mai mult prin weekend, si pana si atunci macar sa am la ce posta ceva, mai enervez un fraier, chestii. Inainte era trolling foarte bun. Acum nu mai apuci sa simti un trolling, iar la cat de prosti sunt unii pe site, nu prea sesizezi diferenta: ori e prost, ori e troll rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un ego de hranit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti mai al dracu' decat mine.Ma oftic!

| justadream94 a răspuns:

Mai ajut cu un sfat lumea.

| MrLucas a răspuns:

Cu siguranta plictiseala si putin amuzamentul. Daca intre timp se iveste ocazia sa ajut pe cineva o fac cu placere, insa nu acesta e motivul pentru care intru.