| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cel mai frumos status trist.de despartire. dragoste sad ofer fundita sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti...traind inveti ce e aia viata...stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete... dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte…
Pasi inapoi…de cate ori…
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi…dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe…dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

169 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te dai la ea in fata mea...crezi ca nu ma doare indiferenta tha?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare dimineata
sterg lacrimiile de pe afara
si ma cupride cate-un dor
cad prada sentimentelor
nu le pot spune ochiilor
sa nu mai planga de-al tau dorcryingcryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine acum decat atunci cand va fi prea tarzit:pTot te iub darlove struckImi treceoh go onNu-ti pasa nuraised eyebrowsLasa ca intr-o zi iti va pasadevilDegeaba vei plange mai mult decat am plans eucryingCACI va fi prea tarziu b-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca cineva m-ar intreba ce as alege dintre viata si iubire as alege viata tu ai pleca suparat/a ne stiind ca viata mea esti tusad (BY Romeo 12 ani)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubesc dar las' ca trece!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa pling, dar numai are rost deja numai esti cu mine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii mah happy ca orice'ai face iubirea e dezamagitoaresad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mor de nu te iubesc ...pe bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te urasc enorm... o sa ma distrugi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau sa mai plang

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu esti tu ti-am spus mereu, va fi ALTUL Inainte sa fii tu, ghici ce? a fost ALTUL O sa ma vezi cu ALTUL Umbland dupa ALTUL Mereu dupa un ALTUL tot un ALTUL vine"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yubesti X::X:X pe cineva spune-i ca o iubesti sa vezi cum realizeaza daca vrea sa va in tliti sau iubeste pe al cineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am recunscut te yubeam dar tu, tu ce ai facut? te intrebi mereu dc plang...suspin si rad dar nu esti sigur dac tu ma iubesti te rogg spune-mi ca ma doresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu de plins unde ai ris o data, e greu cind stii ca fericirea in lacrimi e scaldata, dar nu uita tradarea nu se iarta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du`te la o blonda si la o roscata, ca stiu` ca poti s` le faci fata, dar intoarce`te la mine, ca stii` ca tot bruneta tinee` la tine`! :X"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci.cand ma vei privi si-ti voi zice ca te iubesc. voi plange. voi plange de teama sa nu te pierd.si de teama ca intr-o zi nu vei mai fi al meu. tu ma vei privi.si-mi doresc sa-mi spui ca nu te voi pierde niciodata! tot cei scris din propria experienta:big grinbig grin:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dnd...culeg flori de tristete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pacat de tine...pacat de noi...ar fi fost frumos:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeai si zambeai pervers, spune. mi cu ce pare te'ai ales.straight face
Eu te iubeam si iti juram credintza, u ma luai de unika folosintasigh
Spune. mi doamne daca. i vina me akam iubit si eu pe cineva am iubit cu adevaratstraight face
:-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca mai iubit, atunci sa plingi in vis, daca tiai batut joc sa plingi necontenit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiekare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta.pe care mai tarziu se intind rufe oh go on

Orice greseala o plateste lacrima.As vrea sa pot uita cata incredere am putut avea. Cat de mult raneste dragostea. crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parca noi fetele suntem facute sa suferim...blestemat sa fie baiatul care a facut o fata sa planga pentru toate fetele ma numesc carmen si il urasc pe fostul meu prieten cristi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am crezut in tine ca in mine, dar tu m-ai tradat...prea crud

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

* nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci
*Sus paharul sampania sa curga pentru toate fetele care stiu sa fac fraeri sa planga
8ridik frumtea sus stiu ca te doare orice s-ar intampla trebuie sa fii tare oricat de greu tiar fi nu inceta sa speri gandeste-te la ziua de maine uita ziua de ieri
*partea proasta e ca am investit prea mult in sentimente... iar acum stau si ma uit cum putrezesc si raman regrete
*acum ecoul tau imi spune asa "chiar daca ai puterea sa ascunzi tie dor de ea "
ma intreb te-a durut sau poate acum tie mai bine ieri te-am vazut dar nu eram eu langa tine
*Spune-i stop cand te streseaza explica-i ca exagereaza nu intelege? abereaza? spune-i PA si se calmeaza
sper sa iti plac... :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

""♥Mam nascuth sa joc pervers dar nu sunt pe interes sunt mik dar sunt versatha de toathe invidiatha ochii caprui si piele fina pentru tine sunt regina♥"" [love struck] [kiss] ♫♦ Te iubesc ♥♫ [love struck] [kiss] cred ca acesta ar fi muult mai bunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da vreau un status trist pentru un baiat care se indoia de mine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Staw la geam si plang nu'mai stelele si luna vor sa ma impace! Te iubesc enorm si imi pare rau ca ne'am despartitcrying Nu te voi uita niciodata! Te voi purta mereu in inima mea chiar daca tie nu ti'ar pasasad Te iubesclove struck