| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cel mai frumos status trist.de despartire. dragoste sad ofer fundita sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti...traind inveti ce e aia viata...stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete... dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte…
Pasi inapoi…de cate ori…
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi…dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe…dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

169 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii nu stiu ce e aceea : DRAGOSTe... isi bat joc... nu iau nimic in serios crying asta e >>>

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Petalele care cad nu se

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca merita sa plangi pentru un baiat resemneazate cum am facut-o si euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A ce imi folosesc ochii, daca nu te pot vedea La ce imi folosesc buzele daca nu te pot saruta La ce imi foloseste trupul, daca nu te pot simti Sa-mi folosesc doar mintea? Sigur ma va minti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita sa plangi sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amintirea e ca o floare
dulce si mirostitoare
ca prin ea iti amintesti
de fiinta ce-o iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai sti cit de mult te iubesc poate ai veni inapoi la mine... dar asa nu ma iubesti sh nici nu te intorci la mine;( sa stii ca te iubesc...sh nu mint;(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De mica am incercat sa dau un nou sens vietii...scarbita de sfaturi ce imi deveneau lectii...de cat sa dau satisfactie celor care vor sa ma vada cazand. mai bine ma dobor singura si sa cad razand
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dc a trbuit sa ne desparti cand ne iubeam asa de multt kiki atii zic deacum nu te voi uita tuat viat meabroken heart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sti ce ar trebui sa intelegeti... iubirea e un joc pentru mine nu mai are nici o culoare era odata ceva care te facea sa uiti de twt ce iti faceau alti dar ar trebui sa cunosti pe cineva macar ca cel mai bun prieten apoi sa-i spui ca il iubesti daca e cu altcineva nul opri lasa-l sa fie fericit oriqm ar trebui sasi dea seama ca u tii la el enorm de mult si nmn nul va iubi cum il iubesti u imi pare raw pentru tine si eu st in aceeasi situatzi ca si tine si chestiile astea ar fi trebuit sa le intelegi de mai demult ink de cand erati un cuplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te iubeam m-am sarutat cu tine dar uh nu vrei sa vorbesti cu mine si vorbasti cu alta la casti? cum crezi ca m-am simtit? oare exista o durere mai mare?
dar nu conteaza am trecut peste tine! acum ies de dragobete cu un prieten pe care il cunosti ii din sat,(real)
mai multe statusuri la id-ul :sweet_oanita2002sau schiopuoana15

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ti iubesti nis tu nul iubi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca nu o sa-ti mai spuna:"noapte buna!" si nici pe strada:"Buna!". Ai prieteni care sa-ti spuna:"Bai esti de 1000 de ori mai buna, decit aia pe care o suna!winking.

Fi atent! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare! smug

Nu esti primul care pleaca, dar esti primul care intr-o zi as vrea sa se intoarca

Va veni timpul sa vorbim din nou.Eu o sa rad de multe... Tie o sa iti para rau happy

. Am vrut s uit tot ce a durut. s intorc paGina si s spun : A treqt. nu'mi mai pasa ce a fost candva. alta sunt acum. si alta e viata mea...

. E prea devreme sa stai suparat, esti prea tanar sa plangi. Iubeste, atata timp cat esti iubit

[`♥ Vreau atunci cand iti va fi greu...sa spui: " Uite... ea chiar tinea la mine!

Doare! Taree! Si parca sufletul imi moare.crying(( Dar o sa vina vremea sa`mi ceri in genunchi iertare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romeo si Julieta s`au indragostit la balcon... Dar noi...De ce a trebuit sa ne despartim acolo? De cee?laughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot sa cred ca mai mintit nu pot sa cred ca team iubit ai vrut un singur lucru si l-ai obtinut mai lasat plangand sici nu tia pasat te intreb unde sunt cuvintele pe care mi le spuneai cum puteai sa minti ca ma iubesti cum puteai sa spui te iubesc farasa simti acest lucrru imi pare rau ca am fost a ta nu trebuia sa fac asa ceva eu team iubit tu ceai facut? dar nu-i nimic ai sa regreti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti zambetul meu dintr-o noapte neagra, cand dupa un apus lumina-i dusa toata, tu reusesti sa faci totul fara trucuri chiar daca-s eu cea care-ti da putine lucruri...

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte, o imagine c-un univers format doar din noi doi.

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene imi cer parca sa raman, dar nu am "vreme".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

» " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

» " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

» " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

» " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

» " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC! "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

» " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… "

» " Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi! "

» " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

» " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

» " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

» " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

» " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

» " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

» " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea! "

» " Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire… "

» " Nu te speria! Sunt la spital! m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

» " Probabil poza mea din rama mi-ar sopti :"stii nu esti ce-mi doreams a fii " [by DeMoN]

» " Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

» " Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

» " Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna… " [by DeMoN]

» " Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC! " [by DeMoN]

» " Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

» " As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC! "

» " Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru.
ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta……….iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA! "

» " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

» " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

» " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

» " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

» " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

» " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

» " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti… "

» " Aseara am visat trei stele…numai una era mai

stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

» " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice! "

» " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

» " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

» " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA….dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta… "

» " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe! "

» " Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva… "

» " Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU…’MiSs-YoU’ "

» " Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC? "

» " Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata! "

» " As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine! "

» " Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce nu o lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea tu ti-ai parasi cerul? "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- Fericirea mea are un nume`. Imi da toata dragostea din lume`. Numai u ai c nimeni nu aree`. Suflet bun si un pic d soaree`! -

sj t`sarut iar sj t cuprind sj te simt sj stiu ca asta nu e decat` inceputul ca viitor nu poate fi de nu`i trecutul`!

- Oriunde ai fi`. orice ai face`. Cu oricine ai fi acum`. Candva te vei`int0arce. Cand va fi` prea tarziu`. Atunci ai sa pretsuiesjti` ce azi ai reusjit`sa pierzi`. -

- Maine de asj` pierde tot. Eu sjtiu` ca in inima ta tot timpul voi avea un lOc`. iti ` d0resc tot binele din lume. te iubesc`, a revedere` -

- Desji-am trecut prin multe, suntem inca impreuna`. Caci nu poti`sa cazi cand tsi`p candva d mana`! -

~ Nu vom afla niciOdata` ce Oare ne` a legat. cand s`a sfarsit` deodata, cand Oare am uitat`. A ramas din NOI`. pOvestea NOASTRA`. Doar atat`! E candva sa ppOata creada in trecut`! ~

[ " Sper ca sentimentu` sa se termine la fel de repede ca si bateria telefonului tau acum`. Te iubesc. " ]

"- EU sunt nenorocita` fara d care n`ai putea s traiesti`! Inima mea N`o dau oricui. Vezi sa Nu`mi gresesti`!; x"

- Orice s`ar intampla. el p mine` ma iubeste. Eo sunt printsesaa`lui. Si`fara mine. nebunejtee`!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Iti spun "te iubesc"…poate doar in scris! Voi fi a ta…poate doar in vis! Fi realist…pentru tine raman un "inger de neatins"!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Statusuri de despartire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubeste pe cel ce te iubeste
Si nu-l dispretui
Caci va veni o vreme
Cand tu il vei iubi
Si el te va dispretui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te rog intoarcete mine te iubesc mai mult ca luna si mai putin de cant soarele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La poarta sufletului meu, multi au incercat sa bata, dar ceia ai luat-o tu, si poarta e incuiata.

Dragostea se naste cu un suras, creste cu un sarut... si se termina cu o lacrima

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…