| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cel mai frumos status trist.de despartire. dragoste sad ofer fundita sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti...traind inveti ce e aia viata...stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete... dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte…
Pasi inapoi…de cate ori…
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi…dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe…dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

169 răspunsuri:
| Lexyfrumusik12 a răspuns:

Acum eu plang.si sufar dupa tine dar las.va veni o zi cand iti vei da seama ca ai gresit cand mai parasit si vei veni iar la mine dar atunci va fi prea tarziu

| Barbie_6587 a răspuns:

Iti spun Adio si te las la timpul potrivit, sa-ti amintesti la orice pas, ce mult Eu te-am Iubit! sad

| xxxToxicPikaChuxxx a răspuns:

Maine vor canta ingerii.Lacrimile vor dansa.Pe langa mormantul rece.Lumanarile se sting.Visul sufletelor. Usor se desprind.
uite id-ul meu si iti mai compun daca vrei :d
yoana_cristina17

| pYsSyK a răspuns:

Ma-ntreb: te-a durut?
Sau poate acum ti-e mai bine?
Ieri te-am vazut,
Dar nu eram eu langa tine.
Mi-am amintit cum ne-am iubit
Nu voi uita niciodata.
Sa nu regreti si sa ma ierti
Dac-am gresit vreodata.
Atata durere in suflet...

Ref:

Decat o viata intreaga sa simt lipsa ta
Mai bine o clipa sa te pot avea
Atatea amintiri, clipe nu pot uita
Sunt atat de confuza in camera mea
De ce ne-ndragostim apoi nu mai iubim
Si spunem adio fara sa gandim?
Atatea amintiri, clipe nu pot uita
Sunt atat de confuza in camera mea.

Ma-ntreb: te-a durut?
Sau poate acum ti-e mai bine?
Ieri te-am vazut,
Dar nu eram eu langa tine.
Mi-am amintit cum ne-am iubit
Nu voi uita niciodata.
Sa nu regreti si sa ma ierti
Dac-am gresit vreodata.
Atata durere in suflet...

Ref:

Decat o viata intreaga sa simt lipsa ta
Mai bine o clipa sa te pot avea
Atatea amintiri, clipe nu pot uita
Sunt atat de confuza in camera mea
De ce ne-ndragostim apoi nu mai iubim
Si spunem adio fara sa gandim?
Atatea amintiri, clipe nu pot uita
Sunt atat de confuza ïn camera mea.

| xiLoryix a răspuns:

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
2. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

3. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…

4. Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…

5. Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
8. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

9. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…

10. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele…
Capu sus >big grin

| symonik a răspuns:

1. Vezi tu...nu pot sa te uit, fiindca te iubesc prea mult, insa tie ti-e usor, iar mie imi vine sa mor...broken heart
2. As vrea sa spun ca totul a fost frumos...Multumesc pentru orce secunda, azi totul e trecut, azi totul sa pierdut...
3.,, Te rog sa ma asculti: sper sa o iubesti asa cum te iubesc si eu pe tine... dar cand dragostea ei se va stinge si inima ta va suferi si lacrimile iti vor uda fata...sa iti aduci aminte de mine...de dragostea mea...Si nu voi plange, nu te voi implora sa nu pleci...de ce sa te implor sa ramai? cand in inima ta nu mai este loc pentru mine... iar acum pleaca...broken heart
4. Cand clopotele vor bate, vestindu-ti ca am murit atunci aduti aminte ce mult eu te-am iubit!
5. Despartirea noastra a fost cruda...si ma bucur ca esti la departare ca nu poti ca sa imi vezi ochi care plang fara incetare.crying

| AnDrEeA_8413 a răspuns:

De cate ori eu am vrut sa plec
sa plec odata sa uit de tine
fac tot ce pot sa te mai inteleg
si in tot ce fac nu ma mai gandesc la mine

daca ma intorc din drum, iar gresesc
ma intorc la tine iar si iar ma umilesc
nici nu mai intrebat, n-ai vrut sa stii
daca mai pot si eu, mai pot iubi

tu m-ai ranit mereu, deloc nu ti-a pasat
te-ai gandit doar la tine, eu nici nu am existat
nici nu mai intrebat, n-ai vrut sa stii
daca mai pot si eu, mai pot iubii

sper ca iti placahappy

| deutza2711 a răspuns:

ºAzi ´ open your`º eyes;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´. Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

| deutza2711 a răspuns:

Poate ca n-ar fi fost asa, Daca tu nu ai fi vrut alTceva! Am incercat sa-ti fiu pe pLac. Dar acum e ranDul tau sa plangi nu mai pot sa tac.

| g3o16 a răspuns:

Sunt aici pentru ca acolo unde trebuia sa fiu nu sunt!

| 272727 a răspuns:

Uneori suntem asa de nepasatori fata de ace-i din jurul nostru, incit uitam cine sintem noi, si de ce am fost dati pe pamint …atita rautate in noi incit nici nu mai simtim sentimentul de dragoste. Chiar azi am vizionat doua filme si am vazut atita nepasare in semenii nostri care cindva aau fost niste stele pentru tara, dar sia-u gasit locul de trai pe strada ca niste vagabonzi …Undei doamne dreptatea ceea…oare pe om l-a facut numai banii, de ce nu e intelegere si dragoste in jurul nostru de ce ne batem pentru bogatii si pentru averi, de ce nu putem fi toti egali in lume, de ce lumea in ziua de azi mai tare ii apreciaza pe ce-I care sunt bogati si au de toate dar acei saraci sunt totdeauna considerate niste ‘’risuri’’ ai societatii…Am vazut azi o familie cum se certase de la bani in fiece seara pina sa ajuns la punctul sa se desparta unul din celalalt, oare doamne fericirea exista numai in bani? De ce nu putem fi toti egali si toti cu un singur scop sa ne stimam semenii, Oare atita rautate exista incit sa uitam cine suntem si pentru ce am fost meniti sa traim pe acest pamint... Dragostea e un lucru sfint ce uneste doua persoane pe veci…insa nu toti inteleg sentimentul acesta altii chiar dau cu piciorul in el…pacat este atunci cind un baiat tine la o fata si ia nu-I ia in cosideratiie sentimentele lui. Oare va veni o vreme cind ce-I doi care sunt meniti unul pentru celalalt sa ramina impreuna…

| sweetgagy2009 a răspuns:

Danelu decat un status trist mai bine sa te descarci unei prietene sau cu vrei u si poate iti va da sfatul potrivit nu trebuie sa te exteriorizezi pe net daca vrei sa arati k iti place de cineva

| nostimul a răspuns:

Ceeeeeeeeeeeeeee

| CIOKOLATA a răspuns:

Simt o adiere in priviri, caldura ta ma inonjoara, pasii tai gonesc in amintiri. facindule sa doara...

| maly_4230 a răspuns:

Buna seara,mandro buna,asta-i seara de pe urma, asta-i seara de pe urma cat mai suntem impreuna, asta-i seara de pe urma cat tu mai ma tii de mana

| Simonik_5179 a răspuns:

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

| Lorena_6978 a răspuns:

Si eu trec acum printr`o despartire sad Stiu cum e.Da iti dau un sfat. Nu fi trista si nu mai plange ca nu te meritawinking...[stiu ca nu`i usor dar trebiue nu poti sa plangi toata viata dupa el]:*

| vasile1111 a răspuns:

Da iubire

| dppd a răspuns:

Ce rost mai are sa mint cand tu de fapt sti inca mai simt durerea din sufletul meu visator ce rost mai are sa spun imi pare rau ca ai ales un alt drum unul mai bun ce te va face mai fericita... asculta melodia play and win -in fiecare zi ...si mai trist nu cred o vei asculta la nesfarsit happy

| Alexutzu_1538 a răspuns:

Ce mik'i lumea!