| Ralluu20 a întrebat:

Vreau si eu cateva statusuri pentru o prietena...care pot spune cu adevarat ca este adevarata deoarece este singura pe care o mai am

4 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

"Cine are un prieten bun nu mai are nevoie de oglinda." (Proverb indian )

Nu-ti crede prietenii atunci cand iti spun ca vor sa auda sa fi sincer cu ei. Tot ce vor este sa mentina o parere buna despre ei.(Albert Camus)
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
"Prietenii sunt modul lui Dumnezeu de a-si cere scuze pentru familia pe care ne-a dat-o." (Tennessee Williams)

"Un prieten adevarat iti stie slabiciunile, dar iti arata calitatile, iti simte temerile, dar iti intareste credinta, iti cunoaste ingrijorarile, dar iti elibereaza spiritul, iti recunoaste defectele, dar iti subliniaza posibilitatile."
(William Arthur Ward)
Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prieten Te ridici singur si pleci!
Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!
" Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "
nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prieteni de pe pamant.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".
Prietenii pe care`i am acum p lnga mine M`ajuta, ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`as lasa, nu i`as schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]
Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

"Am 0 prietena imp0rtanta langa mine care tot timpul` m` sustsine sh`mi spune: " capuu` sus, 0 s` fie binee"

peste toate O s` trecem cu capuu`n sus. N` avem una p` alta, asta`i mai presus"

Suntem stilate si versate niste printese adevarate. moare lumea moare moare ca avem stima si valoare

"? Stie sa`mi;>` fie prietena` sa spui 'Da', ai cuajul sa spui 'Nuu'; x`. Si`n Situatii diFicile`, ai curajul` nu e chiar perfecta:]` dar maa intelege` toata viata?"

Suntem fethe bune Rau` =p~ ` Da suntem cumintSi`;`. Luathe` pe`;> ` semnaturraa`;;] de lla`;* parintSi

""Prieteni` nu am multSi` am doar catSiva`:-x! Care` :] `stiu ca`s langa` mine mereu, orice `` s`ar intamplhhaa `! Iarr` restuh sunt ` doar` simplle` cunOstintSse`;>` in viata mea`! T iubb` ""

In copilarie …fetitzelor le plac papushile; x…iar baietzashilor masinutzele …cand creshtem totul se schimba …baietzashilor le plac papushile …iar fetitzelor mashinutzele."

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe; d. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Ea ma certa, ea ma`ntselege ea e sora mea sh mi`o dovedesteeeee"

•Mereu langa mine. Orice s-ar intampla. Ea v-a ramane mereu in inima mea!•; x"

Eaa ese faTaa` meea. EA ESTE totul` pentru mine. speRantSa ziLei de maine; x|"

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe :d. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!"

•Ea nu ma dezamageste, ea nu ma minte. Ea ma iarta Arata-mi tu o persoana mai minunata! :X:X

•Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu Stie doar ea si eu! :X

•Poate chiar stii ce zic sau poate o iei in gluma Dar sunt legata de tine ca un creion de guma! :X

•E langa mine acum, ea`i langa mine oricumm! :X

•Fiecare clipa pictata-n roz,. Tre'sa recunosc, iti apartine...Si nici macar eu nu ma cunosc. Asa cum ma stii pe mine.

•Putea de mult sa plece dar ea langa mine a ramas. A fost langa mine cand am facut fiecare pas! :X

•A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind

•A friend in need it’s a frienf indeed

•Daca mamiiii nu ne-a facut surori a stiut dc.Pt ca D`zeu ne-a facut prieteneeee! :X:X

•Adevarata prietenie nu constم în numمrul de prieteni, ci în devotamentul ؛i valoarea lor.

•Noi vorbim de parca ne-am certa :o Paiiii sa mor de nu`i asa! Cand spuiii "Ce mata faci? Unde dracu esti?" Inseamna ca vorbesti cu prietena pe care o iubesti` :X

•Regret d fiecare data cand ne certam din prostii Ca suntem aman2 ironice si pline de orgolii.

•mi-a zis de atatea ori ca ea e alaturi de mine Mereu, indiferent ca mi`e rau sau bine!

•Prefer sa tin aproape doar persoanele care-mi vor binele.Eu nu numesc prietene toate cretinele! :X

•Lantul problemelor chiar de va continua Ai mare speranta, caci sunt de partea ta! :X

•Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa, sa te corupa, Dar tot ei te si educa!

•Inca De Mici Eram De Nedespartit, Impreuna De Dimineata Pana Seara-n Asfintit. Mi-aduc Aminte, Uneori Ne Certam Pe Jucarii.Ne Intristam, Dar Ne Impacam a Doua Zi.

•Niciodata nu ai uitat sa fi LG mine Si eu voi fi la fel mereu LG tine! :X

•Tu ai fost singura care mereu mereu m-a ajutat M-ai salvat cand am simtit ca lacrimile m-au innecat! :X

•Au fost momente grele peste care am trecut. Fara tine langa mine Sigur nu as fi putut!

•Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens O prietenie stransa si`un suflet imens! :X

•Putem spune ca ne stim dintotdeauna, In momentele grele ne-am intins una alteia mana.

•si-au fost diverse momente peste care impreuna am trecut, Diverse sentimente pe care le-am impartit de la inceput.

•Nu e doar armonie ca nu suntem in povesti [-x Chiar daca ne certam, ne impacam in timp ce clipesti! :X:X:X

•E bine sa stii ca e cineva care sa-ti fie mereu aproape, O mana care sa te ridice cand simti ca treci prin diferite etape. :X:X

•Fie ca am plans sau ca am zambit, mereu am fost de nedespartit. :X

••Ea M-a Intarit "Fata, Mergi Inainte! O Sa Ai Parte Si De Fapte Nu Doar De Cuvinte :X••

•It's So Hard To Believe That I'm Standing Here, That I've Come This Far But You Always Said, Have Faith in Who You Are

•I never wanted something more, and never felt so sure,
'Cause now I've got this chance to be, everything you saw in me
And even more than I ever dreamed before,
As long as you are here with me, I know that I can be something more

•Looking back now it's so clear to me, That you were sent to shape my destiny

•'Cause there were times when I was ready to walk away, But you gave me strength to face another day

•The world comes to life And everythings alright From beginning to end When you have a friend By your side

•Pot sa pierd in viata tot.Nu conteaza! Ma ridic la loc si poti Sa`mi iei ce vrei Cand am langa mine toti prietenii meiiiiiiiiii

»Dragostea e ca mingea de fotbal, cand n-o ai alergi dupa ea, iar cand o ai ii dai cu picioru'
»Don’t worry about the people in your past…there’s a reason why they didn’t make it to your future…
-. Vremurile bune iti aduc prietenii. Vremurile grele ii incearca
-Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara-Daca nu sunt interese, drumurile se separa...
-Ce pacat ca nu a ramas nimic
Aprind o tigara.Si te strig.
-Nu exista rau sau persoana pe lumea asta care sa te faca sa uiti ce ai adorat candva
-Nu plange ca s-a terminat...Zambeste ca s-a intamplat
-Am devenit scorpie treptat, incepand cu primele persoane care mi-au f***t visele!
-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau`
-Am ganduri ce m-apasa, si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa, dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!
-Astept cutitul infipt in spatele meu, hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
-Ai vrea să mă vezi tristă? N`ai şanse...
-Chiar si malformata de emotsii, ma voi intoarce! Ca m'ati lasat aici. pedeapsa se va naste!
-Azi in urma voi lasa. Zilele din viata mea. Clipa cand eu te-am pierdut. Ziua cand te-am cunoscut
-Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi Iti spun numai 4 litere:MARS!
-Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!

-Ai uitat cand pe strada m-ai vazut? Poate te-ai schimbat, da` eu tot aia sunt!
-Stii...sunt suparata si deprimata, as vrea doar coca si putina apa plata...
-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
-Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

-Nu vreau sa ne'amintim ca unele'au plecat fara sa zica "pa fa ne'auzim". Nu avem averi, doar prietene care suna Sa ne spuna"Grija de tine te pup, noapte buna"
-Cand voi vreti sa ma trantiti la pamant, eu ma las usor in jos pentru a va evita loviturile!
-Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei, iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!
-Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi
-Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.
-Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.Isi imparte cu tine si ultima mie.
-Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar.
-Ai ce le trebuie, vor veni la tine, ai ramas lefter, ai ramas doar tu cu tine, ai nevoie de-ajutor, un prieten intervine, te sapa subtil si ramai iar tu cu tine!
Prietenia este ca si cand faci pipi pe tine: toata lumea poate sa o vada, dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il aduce.
Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
Prietenia este un blând angajament al inimii.
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
Prietenia este una din mângâierile vieţii.

| Đϋffγ a răspuns:

Ai renuntat la iubire pentru prietenia cu mine si asta inseamna enorm pentru mine.love struck

Cand te vad pe strada mi-aduc aminte de noi...de tot ce`am caldit si s`a distrus apoi.love struck

mi-ai dovedit ca imi esti prietena adevarata. Nu te-as da nici pentru lumea toata love struck

Cu tine mereu am fost la greu si orice ar fi noi nu ne vom desparti love struck

Am avut si probleme dar impreuna am trecut peste. Ii multumesc lui Dumnezeuu ca mi-a dat o prietene scoasa ca din poveste love struck

Prietenia noastra nu are egal nu te-as da nici pentru. cel mai mare miliardar love struck

Ea mi-a fost mereu aproape. zi si noapte... ea se uithaa la mine noaptea si zambea in gandul ei mereu zicea: Uithee ea, ea e prietena mea big hug

ZambesC Cand se vad no talking Plang Cand se Cearta[crying]Si indiferent de faptbatting eyelashesEle se-mpaCa si se iarta[:X]

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi

Mi-a fost alãTuri ziLe bunE sh’ n0pţi gReLe
CânD plânGeam din deSpãrţiRi sau’ bârFe reLe!

Ce s`ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea.

Nu toate lucrurile ne vor merge bine, dar vom trece peste toate amandOua:tu si cu mine love strucklove strucklove struck

` Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe.Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Prietenia se masoara doar in amintiri, voie buna, liniste si iubire...love struck

sa`SE`oFtiCe`DoOsmanyy` ` K`te-am`PE`tN``mAMy``smug

Ea mi`e ca 0 sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput \\ /

Sh s`au spus multe vorbe rele despre noi. *** la toti care auu vrt s` ne traga inapoi!

Dintre toate prietenele care le-am cun0skt tuu esti cea p` care nu vreauu s-o uit. Sh daca` mor inaintea ta, voi ajunge`n rai sh t` voi astepta ]

Cine sa-ti aduca soarele in zori Cine sa-ti arate curcubeul dupa nori Cine sa-ti vegheze somnul Cine sa-ti duca dorul Cine sa-ti simta privirea, cand cerul e senin daca nu eu

[♥" De ƒiecare đaтă` câηđ ๓i`a ƒσsт` ๓ai greu. Îηтσтđeauηa ℓâηgă ๓iηe a ƒσsт` ๓ereu. đe ƒieсare đaтă`• Câηđ a๓ Suƒeriт`. ηu๓ai Ea şi Du๓ηezeu ๓`au Îηgrijiт`! ♥ :]

`[♥ đeşi a๓ тrecuт ρriη ๓uℓтe suηтe๓ îηcă ρrieтeηe ρeηтru că ηu ρσţi să cazi câηđ ţii ρe ciηeva đe ๓âηă! ♥Te iuвesc♥! ♥ :]

•Am o SORA p`care Stiu ca Ma pot baZa..Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

•Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X Ne Avem una` p Alta. Si Asta`i Mai presus!:X

•Si ce daca e lumea rea ma ajuta ‘sora’ mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

•Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x…Ma Pricep La asta… Ca dovada v-am Ales p`voi:X

•Ea nu ma dezamageste, ea nu ma minte. Ea ma iarta Arata-mi tu o persoana mai minunata! :X:X

•Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu Stie doar ea si eu! :X

•E langa mine acum, ea`i langa mine oricumm! :X

•Fiecare clipa pictata-n roz,. Tre’sa recunosc, iti apartine…Si nici macar eu nu ma cunosc. Asa cum ma stii pe mine.

•Putea de mult sa plece. Dar ea langa mine a ramas. A fost langa mine cand am facut fiecare pas! :X

•Noi vorbim de parca ne-am certa Paiiii sa mor de nu`i asa! Cand spuiii "Ce mata faci? Unde draq esti?" Inseamna ca vorbesti cu prietena pe care o iubesti` :X

•Regret d fiecare data cand ne certam din prostii Ca suntem aman2 ironice si pline de orgolii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferatele mele sunt : Orice ar fi, voi fi aici mereu
Stii bine te poti baza, ai sprijinul meu.;
Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei;
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine;
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.;
Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!;
iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara!
Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment
Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"
• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •
Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •
Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

eu iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X
n marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu SuNt SiNgUrA In PlOaIe ShI VaNt...Am CeA MaI Buna MaMa De Pe PaMaNt

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea, asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee. E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baZa
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu kpu Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta`i Mai pResusSs!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La Astha... Ca dOvada v-am Ales p`voi:X

Uite'ma cum plutesc in alcool, din tigara am tras pan' am zis ca mor, iar acum nu mai am nevoie de aripi cu sa zbor

".•Nu arunc cuvinte inainte;] Ca lucruri ce se simt :] Nu` se spun prin cuvinte`!•"

"Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.

poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna
Si ba ea e aia proasta ba eu. Orice s-a intamplat am fost una langa alta mereu.

Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!

e iubesc in radical. Cosinus de unghi egal. Te asez in ecuatii. in diverse situatii Cand ne asezam noi doua. Suntem prietene la puterea a doua! :X

marea de prieteni, unul e adevarat Fiindca ti-a fost alaturi cand n-ai avut nimic de dat Pe cine ai langa tine acum, Tu sa bagi de seama ca daca dispare maine Ai sa vezi ce mult inseamna.

.' iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara! :X

Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment

Nu SuNt SiNgUrA In PlOaIe ShI VaNt...Am CeA MaI Buna MaMa De Pe PaMaNt

"• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"

Pntru ca ei nu mi-au fost aproape la usor si greu, pentru mine sunt ca si sufletul meu

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

+

http://www.google.ro/......http?/url

Pa, pa.

| Laviniamartin a răspuns:

Ea mi-a fost alaturi la pine si la greu stieee ea in ce momente