| TbW a întrebat:

Din câte am înțeles, Regatul Unit intra iar în zona roșie de pe 1 iunie. Pe 3 iunie vreau să mă întorc în România. Și am văzut că se face iar carantina. Dacă am testul negativ voi intra?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu intra in zona rosie, poate in toamna cand vine frigul, 2022 in perioada verii o sa dispara definitiv mastile si restrictiile in uk

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a mincat undeva sa mergi in Anglia stai acolo numai veni inapoi aduci boala in România.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Vei sta in carantina oricum.

| 1234568807 a răspuns:

Cred ca daca te vaccinezi scapi de carantina

| Feri5 a răspuns:

Nu, îți trebuie carantină obligatorie, chiar și cu test PCR negativ, datorită faptului că ăia s-au infectat cu tulpina indiană.