| intrebcenustiu a întrebat:

Intrebare pentru cei care s-au vaccinat!
Cum va simtiti dupa vaccin? Ati avut reactii adverse?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu personal nu am avut nicio reactie. Si au trecut vreo 4 luni si nici nu mi-a crescut o mana in plus.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

M-am vaccinat cu AstraZeneca, ultima doza in luna mai si nu am avut nici o reactie adversa, nici la prima si nici la a doua doza.

| Fatamuntilor a răspuns:

O usoara durere la locul respectiv.Am pus compresa si a trecut.

| dinaprilie a răspuns:

A fost "trip" pa a doua doza.a tinit cam juma de zi

| Digikey a răspuns:

Daca cineva declara reactii adverse o sa-i dispara postarea.

| Alverto a răspuns:

Oricine are efecte adverse, dar trec după o zi. Prima doza e mai ușoară, a doua mai grea, dar stabilă. Cu un lucru atât de mărunt din cauza lui unii vor mai merge la restaurante sau in alte tari fiindcă nu vor să îl facă, fiind un lucru minuscul la propriu. Acul ăla nici nu îl simți daca te uiți în altă parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut doar o mica durere de cap a doua zi si m-a mai durut bratul unde mi-a facut injectia, asta a fost tot.
Pfizer am facut.

| Tokyo44 a răspuns:

La 12 ore după vaccin am făcut un fel de răceala. A doua zi mi-a trecut.
M-as vaccina de 20 de ori dacă este nevoie.
Am încredere in oamenii de știință.

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Am facut johnson si am avut o durere in brat. mai pe seara am avut febra si frisoane si n-am dormit prea bine, iar dimineata dureri musculare si stare proasta. mai mult de o zi nu dureaza reactiile adverse.

| ionescuvasile007 a răspuns:

Zici ca-s ben ten sefule.