| Amvaloaremare69 a întrebat:

Salut! Azi am fost sa fac vaccinul pe 13.12 prima doza cu pfizer, am facut rost de certificat(codul qr) si sambata as vrea sa ma duc la mall si nu stiu daca imi dau voie sa intru daca am doar prima doza. Am cautat peste tot si nu gasesc nimic concret

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te lasa. Te va lasa dupa 10 zile dupa cea dea 2a doza

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul verde il obtii abia dupa a doua doza, ce ai primit este un act care confirma ca ai facut prima doza si cand sa mergi pentru a doua, asa ca nu tine loc de certificat.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te lasa sa intri. Degeaba ai QR pentru ca va fi in roșu in loc sa fie verde.

| Lukasssz a răspuns:

Nu iti da voie, doar dupa ce au trecut zece zile de la rapel.