| Dismally a întrebat:

Un numar de inteligenti si-au dat ei seama ca toata treaba cu pandemia ar fi o conspiratie si ca Bill Gates vrea sa le implanteze cipuri prin vaccinul anti-virus... Inteleg de ce se feresc de vaccinari, dar as intreba: ce faceti daca daca va baga cipuri in shaorma cu de toate? big grin

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
63 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cica si la biserica la împărtășanie o sa de cipuri

| Dismally explică (pentru suntserios):

Acolo nu se prind ca este locul sfant big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine vă bagă? Cipurile sunt scumpe, dacă sunt inteligenți nu le bagă în șaorma. Dar dacă ajungi să crezi așa ceva, nu este nevoie de cipuri să te mani-puleze, ești mani-pulat din start, să înghiți orice, cu șaorma sau cu...

| Dismally explică (pentru sadrian46):

Lasa ca le fabrica in China unde e mai ieftin big grin

| Drimmero a răspuns:

Sunt curios de unde a pornit toata circoteca asta cu Bill Gates, de unde au dedus ei ca el comploteaza impotriva umanitatii, de ce tocmai el?

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Pentru ca omul are mai multe organizații pe care le finanteaza si care se ocupa cu cercetarea in domeniul medical si al vaccinarii. Si mna, de aici...

| Dismally explică (pentru Drimmero):

N-am idee, probabil este unul dintre putinii miliardari de care au auzit.

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Https://www.youtube.com/watch?v=ySlikFRu818 Uitati-va la asta, explica atat de bine toata mascarada asta si mai si razi cu lacrimi, genial omul.

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

A pornit fix de la el, când a zis ca vrea sa reducă populația prin vaccine.
Ce a difuzat antena1? "Bill Gates vrea sa ucidă oamenii cu vaccine".
La ce se referea el de fapt: Vrea sa vaccineze oamenii din tarile subdezvoltate ca să nu mai facă câte 20 de copii de frica ca 80% vor muri și vrea de asemenea sa ii educe astfel încat, sa nu stea toată ziua sa facă copii. Pentru ca s-a demonstrat ca odată cu avansul medicinei și industriei, oamenii au făcut tot mai putini copii.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Pai da, tot ce nu e in Africa, Asia, America de sud unde sunt tari mult sub limita existentei si fac cate 20 de plozi per familie, Europa e mai cizelata, se axeaza pe cariera si dupa pe familie ceea ce mi se pare normal, oricum, cu toate metodele lor n-ar putea stopa, imediat vom ajunge la 8 miliarde si tot va urca populatia, Pamantul poate sustine viata fara probleme, chiar si hrana e suficienta, oricum, nu e Bill Gates in masura sa decida cine are dreptul sa traiasca si cine nu, nici altul, mi se pare deplasat daca e adevarat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci aici m-ai lovit unde ma doare (la partea cu shaorma). Dar si daca ar fi asa... eu tot as manca thinking

Da... pai lumea vorbeste, ce sa le faci. Poate s-au plictisit de celelalte teorii "obisnuite" si adopta altele mai noi laughing

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Da, pai toata lumea stie deja ca Pamantul este plat laughing

| Romanul1985 a răspuns (pentru Dismally):

Nu inteleg pe cei care susțin teoria asta cum ca Pământul ar fi plat
Dacă ii ceri sa demonstreze acest lucru nu pot
Is prosti de-al bineleawinking

| Dismally explică (pentru Romanul1985):

Lasa ca sunt altii de o mie de ori mai nebuni, au niste teorii de nu-ti poti imagina happy

| Romanul1985 a răspuns (pentru Dismally):

As spune ca i-a innebunit carantină dar din ăștia erau si mai demultlaughing

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

Chiar ieri am primit pe Facebook un articol de la cineva in care se explica ca virusul de fapt nu ar fi virus ci ar fi ceva particula extraterestra magnetica etc etc nu detaliez ca nu are rost esentialul era ca t-i se cere sa ramai mereu pozitiva si calma intreb eu daca cineva injura in mediul in care esti sau mergi la cumparaturi si vezi o femeie care isi bate mar copilul sau etc de genul asta cum poti ramane calma si pozitiva? Eventual cand mergi acasa iei un extraveral si asculti enigma sau enya.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Astia nu maninca shaworma breh, ca ei sunt crestini daci adevarati! Maninca ierburi sa se pregateasca pentru pribegia cea de pe urma... tongue

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Ii baga in sarmale, cozonaci sau ce-o manca crestinul adevarat big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

La stadiul tehnologiei CIVILE actuale, e clar ca cea de spionaj/militara permite fara probleme sa se bage cipuri miniaturale in aer sau in apa de baut. Intrebarea e de ce ar baga cipuri in niste idioti ca astia care cred astfel de conspiratii de doi bani si mai ales care nu valoreaza absolut nimic? Inteleg sa cipezi niste personaje puternice financiar, influente, politiceni-cheie, dar nu crestinopati de rind carora le curg balele din gura de prosti ce sunt.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Probabil se gandesc si ei ca sunt prosti, dar e prostia lor, nu vor sa le-o fure cineva big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Prostie Made in Romania!

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu e doar la noi, se pare ca este fenomen global happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Idiocracy.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Cred ca nu suntem departe happy

| Frank51 a răspuns:

rolling on the floor Auci, asta ar fi mers direct in sufletul lor, daca ar fi inteles rolling on the floor

| Dismally explică (pentru Frank51):

Probabil vor intelege gresit si o sa vedem cum nu mai consuma shaorma laughing

| Frank51 a răspuns (pentru Dismally):

Nici-o sansa! Or sa zica ca in shaorma nu se poate, stiu ei mai bine decat noi. Btw, sunt singurul caruia ii place shaorma? O data la cateva saptamani intra bine big grin

| Dismally explică (pentru Frank51):

Eu mananc foarte de rar de la fast-food, de cateva ori pe an poate, dar cand mananc, mananc orice, nu conteaza ca este shaorma, kebab ori hamburger happy

| johnnny123 a răspuns:

Mie mi se pare amuzant ca cei care se tem ca li se pun chip-uri sunt tocmai aia pe care nu ar avea sens sa strici un chip. Ca nu prea ai ce informatii sa extragi din capul lor.

| Dismally explică (pentru johnnny123):

Cred ca si cel mai primitiv dintre cipuri, cum ar fi cel dintr-un calculator de birou, capabil sa faca doar adunari si scaderi, ar fi un progres prea mare pentru ei si ar risca sa le explodeze capul big grin

| gemeni6226 a răspuns:

Bine ca eu nu maninc la fast food maninc doar mincare gatita de mine si daca pana la urma urmei nu o sa pot scapa de ceea ce zici pe lumea cealalta Dumnezeu o sa stie ca eu am facut tot posibilul ceea ce a depins de mine sa ramin curata de astfel de lucruri.

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Foarte bine faci, nici nu este sanatoasa mancarea fast-food happy

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Planeta e aglomerata suntem 8 miliarde si continuam sa crestem pe langa asta resursele sale sunt aproape epuizate.
Oamenii bogati conduc lumea.

| StrongHeart a răspuns:

Uite iti spun eu care e adevarul pe care toti oamenii vor sa-l ignore.Nu imi pasa cine ma crede, asta e parerea mea si tin sa spun si altora ce cred ca se va intampla, fiecare are libertatea de a alege ce sa creada.
In primul rand vreau sa va spun ca desi am fost convins de la inceput ca ceva chiar nu e in regula cu toata treaba asta cu covid si ca se incearca un oarecare control al populatiei, virusul este 100% real, nu am zis niciodata ca nu exista.Nu stiu cum a fost transmis,nu vreau sa ofer informatii false,poate accidental,poate intentionat,nu mai are relevanta.
Important este ca s-au pierdut vieti omenesti,important e ca s-au creat conflicte si dezbinari,important e ca oamenii au devenit mai fricosi,mai rai si fiecare are sursa lui de informatii,unii cred tot ce vad la tv,altii cred tot ce-i pe internet, unii cred tot ce zice biserica, unii cred tot ce zic politicienii, altii tot ce zic oamenii de stiinta, altii tot ce zic prezentatorii tv si tot asa.
Desparte-i si cucereste-i.Cea mai folosita tactica de razboi.
Microciparea va avea loc si se va intampla in felul urmator:
Nu, nu vor fi oamenii fortati sa se microcipeze.
Nu bag mana in foc, dar cred ca Bill Gates chiar vrea sa scape lumea de aceasta problema a pandemiei.Stiu ca e un om foarte citit care cauta sa rezolve problemele umanitatii, precum problema lipsei de apa curata in Africa, stiu ca avea niste idei de instalatii si in general e preocupat cu rezolvarea problemelor, gandeste in mod sistematic si logic si vrea sa ajute.Stim ca a donat bani multor cauze si in cel mai rau caz este un tap ispasitor, asta se cauta mereu cand lucrurile scapa de sub control.
Acum, inapoi la microcipare.Cred ca se va intampla in viitor ca oamenii nu sa fie fortati, ci ei de buna voie sa isi implanteze cipuri pentru ce cred ei a fi o anume convenienta.
Va dau exemplul lui Buhnici, care de buna voie a facut asta:
https://www.youtube.com/watch?v=HnMl9ct8VwU&ab_channel=TEDxTalks
Asta se va intampla, oamenii vor deveni foarte dependenti de tehnologie si asta e urmatorul pas, inevitabil.Dar nu o vor face fortat, ci de buna voie.
Intotdeauna adevarul se afla la mijloc, deci putem sa ne impartim in tabere si sa aruncam cu pietre in adversar sau putem sa ne documentam si sa filtram bine informatia si sa fim mai vigilenti. Diavolul se ascunde in detalii.
Numai bine!

| Dismally explică (pentru StrongHeart):

Lasa ca cipurile alea sunt altceva, alea trebuie sa le cumperi tu happy

| StrongHeart a răspuns (pentru Dismally):

Am auzit ca ar putea ajuta un om care e paralizat sa mearga sau multe alte chestii, totul e de cum ne folosim de tehnologie si cine pune mana pe ea sa zic asa, cine e in control.

| Dismally explică (pentru StrongHeart):

Pe viitor, posibil. Momentan nu cred ca este destul de avansata tehnologia.

| Iote a răspuns:

Geniala intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vedea la stiri "șoc și groază in România. Nu mai exista oameni supraponderali" laughing

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Ori ar muri subnutriti cu totii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracu' Bill, deja a declarat de o gramada de ori ca nu exista nicio legatura intre vaccin si o monitorizare prin cip a oamenilor laughing, dar da...sunt multi care cred in teoriile de genul. Am vazut ca deja sunt multi comedianti care au abordat subiectul asta. big grin

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Cred ca l-au confundat cu Elon Musk care implantase recent un cip in capul unui porc big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Daaa, traiasca Cyperporcu'! laughing

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Oricum cred ca are un IQ mai mare decat ei acum laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Ahahaha,cu siguranta! laughing

| acerr a răspuns:

Nu e nici un inteligent
ginerele meu are corona, si se simte f rau

| Balalau95 a răspuns:

Hai sa iti dau o chestie mica, la care sa te gandesti: daca ar fi cip in shaorma, atunci stomacul l-ar arde cu acizii digestivi
asa ca
hai, mai ia un pahar, dupa asta o sa vezi ca viata e frumoasa si nu dementa asa cum o vezi acum cand nu esti baut indeajuns rolling on the floor

| Dismally explică (pentru Balalau95):

Nu prea tine teoria ta, sucul gastric nu poate topi metalul sau plasticul laughing

| Balalau95 a răspuns (pentru Dismally):

Rrrrright, nici daca e MICRO cip?!?

dar, hai sa consideram perfect valabila afirmatia ta, CAT TIMP V-A STA in tine?!?
poate intre 2 si 8 ore, dupa care te duci la veceu si il faci cadou sistemului de canalizare tongue

deci tot o tampenie e ideea de microcip in shaorma big grin

| Iote a răspuns (pentru Balalau95):

Mai trebuie sa citesti. Sucul gastric (acizii digestivi) nu dizolva chiar totul.

| Balalau95 a răspuns (pentru Iote):

Am scris mai sus pentru Dismally tongue

| Dismally explică (pentru Balalau95):

Va sta suficient timp pentru a te convinge sa-ti faci vaccinul big grin

| Romanul1985 a răspuns (pentru Balalau95):

Da poate le face "Bil Gheits" rezistenti la aciziwinking

| Balalau95 a răspuns (pentru Romanul1985):

Absolutely

| Balalau95 a răspuns (pentru Dismally):

Si cum ma controleaza din sistemul digestiv? tongue~~~~~

| Dismally explică (pentru Balalau95):

Foarte simplu: vor elimina niste substante care iti vor stimula glandele endocrine sa secrete hormonul care te va face sa-ti doresti vaccinul tongue

| Balalau95 a răspuns (pentru Dismally):

Wow, ORICE pentru teoria constipatiei la care tii tu, nici o substanta nu ma poate face sa imi doresc un vaccin, poate o femeie, dar NU un vaccin, faci confuzie serioasa intre afrodisiace care te fac sa iti doresti sex si orice altceva

in plus, ca sa te desfiintez total, tu descrii o capsula cu substante care fac rahatul praf, NU UN MICROCIP

| NoisyLight a răspuns:

Vor criza la maxim, fiindcă cipul te lasă să bagi ditamai shaorma în tine, dar odată ajunsă în stomac el o va transforma într-o ciorbă rădăuțeană, plus un gulaș ca la mama acasă. Îți dai seama ce teroare pe capul lor? Dumniezo cu mila. laughing

| Dismally explică (pentru NoisyLight):

Asta n-ar fi asa grav, dar gandeste-te ca se poate transforma in broccoli Doamne fereste! laughing

| NoisyLight a răspuns (pentru Dismally):

laughing

| Romanul1985 a răspuns:

La asta m-am gândit si eu
Dacă Bill Gates vrea sa cipeze populația oricum va reuși ca nu numai prin vaccin se poatewinking

| Dismally explică (pentru Romanul1985):

Eu spun ca ar fi o conspiratie intr-o alta conspiratie, adica ii face sa se fereasca de vaccin cand microcipurile sunt bagate in mici si bere la pet big grin