| anonim_4396 a întrebat:

1)Care este intervalul (regulat)de timp cand ar trebui sa te masuturbezi?
2)Masturbarea provoaca impotenta?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

1.Nu exista o regula, depinde de fiecare, nici sex nu facem toti la fel de des, unii au un apetit mai mare, altii mai mic. In genere e bine sa nu abuzezi, in tinerete o data pe zi nu streseaza in nici un fel organismul, ba dimpotriva. Oricum, ideal e sa inlocuiesti masturbarea cu sexul de cat mai multe ori posibil, e alt nivel calitativ.
2.Nu produce ipotenta, astea-s balarii, mai circula si alte legende, la fel de tampite, ca ai orbi de exemplu...dar iti dai seama ca eram orbi toti in conditiile astea...happy

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Nu exista o astfel de reglementare, planificare. happy 2. ) Conform celor mai recente cercetari stiintifice si medicale masturbarea nu produce impotenta sau alte forme de afectiuni corpului sau intelectului.

| Emilian65 a răspuns:

Da, masturbarea provoaca impotenta.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Sfat medical dat in bataie de joc.

| mihai69 a răspuns (pentru Emilian65):

Ăsta de fapt e un zvon răspândit de către impotenții invidioși pe restul băieților care mai pot să se bucure de sex!

| Adrian_Dragu_1969 a răspuns:

Masturbare este necesara

| Iepurasul177 a răspuns:

1) Nu exista un interval regulat pentru masturbare.Totusi,ar fi recomandat sa nu o faci de mai multe ori pe zi.
2) Nu, masturbarea nu provoaca impotenta.Anumiti doctori recomanda masturbarea ca fiind o metoda de prevenire a cancerului.