| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

1. Ma pot face de cac.at daca abordez o fata desi vorbesc/ ma port cat se poate de normal?

2. Poate rade de mine chiar daca nu procedez gresit?

3. Daca vor comenta prietenele ei ca am inceput o conversatie cu ea?

4. Daca vorbesc cu prea multe? Gen afla tot holul ca m-am bagat in seama cu toate.

5. O fata mi-a atras atentia. De mai multe ori. Dar nu am făcut nimic.

Acum trece indiferenta pe langa mine. Vreau sa vorbesc cu ea. Cum o pot gasi? Fara site-uri de socializare.

P:S: Arata super bine. E foarte frumoasa. Serios.

6. Daca e cu prietenele/ prietena cum propun sa ies doar cu ea sau sa obtin doar numarul ei?

7. Daca pe parcursul timpului am observat SIGUR fete care chiar erau atrase de mine, unele mai frumoase, (una m-a si chemat la ea. Arata bine, la fata. Corpul e ok. Era pe banca cu alta prietena si m-a intrebat daca am iubita. Dar m-am facut de cac.at) altele super chiar, altele ehh (sigur e adevarat pentru ca am vazut si dezinteresate) nu ma face un tip urat, groaznic de urat sau asa ceva, gen sa ii fie rusine sa iasa in strada cu mine.

Pentru ca nu am o parere prea buna despre mine. Adica am. Dar nu cine stie ce. Sa merg cu aroganta pe strada sau sa spun ca sunt un model masculin.

Nu am mai avut relatii. Nu am mai iesit cu fete... Decat cand ma chemau unii prieteni cu ei. Si nu ziceam nici atunci nimic.

Niste sfaturi ar fi ok. Am decis sa IMI INFRUNT TEMERILE, pentru ca ar trebui sa stie unii ca indiferent de frica asta e solutia.

SA O INFRUNTI.

Pentru ca, am cautat, ca si multi altii, modalitati SA SCAP DE EA.

Cumsascapi de frica, metode sa scapi de frica, totul porneşte din creierul amigdalian.

Aici e si greseala... Voi cautati CALEA USOARA... Dar nu exista.

Trebuie sa treceti prin ele. Aceeaşi greseala am făcut-o eu ca tot cautam acel poc sa dispara toate fricile si asa am pierdut aiurea aproape 6 ani am trait asa ca o leguma singur cand puteam face atatea si inca traiesc si regret anii astia.

De asta vreau sa termin odata si gata. Sa-mi bag p. si gata.
Fa si tu la fel. Du-te bata acolo si fa-l pur si simplu. Pentru ca ce se intampla acolo nu poate fi mai rau decat sa te mananci zi de zi, secunda de secunda ca ai pierdut alte zile, alti ani.

Apoi imbatranesti mori si gata.

Si nu uita ca alta viata nu ai si nici nu exista dzeu. E unica. Iar fricile in genul pornesc dintr-o idee.

Crede-ma ca stiu. Nu produce nimic frica asta sociala. Pe toti ii doare-n cot deci stiu ce zic.

Imi permit sa scriu asta chiar daca nu ies cu fete pentru ca am o viata. Am cu cine sa ies. Am contacte si oameni cand unii chiar sunt total singuri. Si asa eram si eu multa vreme dar am progresat.

Imi cer scuze pentru roman. Poate am ajutat pe unii asa.

1 răspuns:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Auleu frate, cate detalii neimportante ai scris "Daca rade prietenele ei", "daca rade holu de mine", practic puteai rezuma tot in "Daca rad toti de mine".
Cateva sfaturi : - Daca o abrodezi cand e cu prietenele ei, faci cunosiinta cu prietenele ei, un compliment usor nu ar strica. " Buna Madalina, uite, am venit la voi deoarece vreau sa o rapesc pe prietena voastra blonda care m-a uimit cu aerul ei fresh, nu v-ati supara tare pe mine, nu? " si zambesti. Punct. Intinzi mana si faci cunostiinta cu victima. Tine putin contact fizic cu ea, uita-te in ochii ei. Nu rade nimeni de tine. Vor aprecia curajul tau, nu vei fi ca orice baiat care se multumeste doar cu privitul. Dar si acea sansa de 5% ca vor rade tine... Cui ii pasa? Tu esti un tip misto, atragator, nu a vrut o fata sa se cupleze cu tine, dar mai sunt 374634526 de femei single cu care poti vorbi si stii 100% ca le poti porni cand vrei tu! Fii increzator!