| DorelSudoru a întrebat:

1:Media se rotunjejte neaparat sau doar daca vrea profesoru; sau mai trebuie sa-ti puna o nota sa se decida?
2:Cate note ttre sa ai la o materie(am 4 ore pe saptamana; materie de teza)am 3+teza=4 mai trebuie vreo nota?(urgent funda si tot ce vreti)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Media se rotunjeste asa: pana la, 49 inclusiv in minus si de la, 50 in sus. Adica 9, 49 este 9, iar 9, 50 este 10.
Da, iti trebuie obligatoriu in oral note minim cate ore ai pe saptamana. In conditia data de tine, nu ti se poate incheia media.

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

1. Profesorul nu e obligat sa rotunjeasca media, sunt unii care nu o rotunjesc doar ca sa lase corigent un anumit elev.

2.Depinde! De regula iti trebuie note cate ore ai pe saptamana + 1.

| elena a răspuns:

Ar trebui sa ai 3 sau 4 note intr-un semestru fara teza, dar s-ar putea ca profesorul, sa aiba un carnetel, in care tu sa ai trecute chiar si 6 note, urmand ca acesta sa le transcrie, cand incheie mediile, in catalog.
Stii de cate ori ai raspuns in acest semestru, la aceasta materie, pentru ca nu pot sa cred ca doar o data...

| Marynna a răspuns:

1.media se rotunjeste obligatoriu(cea semestriala, cea anuala se trece cum e, ex 9. 50) dar daca e 9, 49 se trece 9(asta daca nu cumva iti mai da un 10 ca sa fie 9, 50, ma refer la cea semestriala)
2.de obicei profii vor sa ai note in oral cate ore ai pe saptamana+1 dar mai sunt si exceptii(de ex, profa noastra de germana nu a venit 2 luni la scoala ca a avut o problema si ne-a incheiat media cu 2 note, cand de obicei ne incheie media cu 3 note)

funda?

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

1.media se rotunjeste doar daca vrea profesorul(nu este obligat)
2. poti avea de la 4 la n note deci iti mai trebuie o nota

succes

| vampiressa a răspuns:

1.Media se rotunjeste obligatoriu, nu daca vrea profesorul... dar doar ce. a semestriala... ce. a anuala nu se rotunjeste.
2.pai aici cred ca ti.ar mai trebui o nota...sa fie 4+teza=5.acum depinde si de profesor
Cel mai bine ar fi sa intrebi de cate note ai nevoie.
funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa te mai chinui sa inveti? vino in Italia. aici profesori sunt obligati sa te treaca indiferent cat de prost ai fi.aici nu exista repetentie, teze ci doar examenul de bac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. de obicei pana in de la, 50 se rotunjeste cu adaos din cate stiu nu daca vrea profesorul sau nu ci este intr-un fel obligat.
2. la materie cu 4 ore -> minim 4 note in oral+ teza -> 5 note
la materie cu 2 ore -> minim 3 note si materie cu 2 ore -> minim 2 note.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e despre dragoste sau sex? ca nu imi dau seama...