| anonim_4396 a întrebat:

A fost o data un baiat care era in clasa a 5.s-a indragostit la prima vedere de o fata.au devenit prieteni. fata ii dadea semne ca o colega dea ei il place, insa el nu si-a dat seama. a devenit prieten cu colega si vb 2-3 ore pe zi.la scoala radeau totul era ok.intr-o zi colega s-a racit fata de el si nu mai vroia sa vb cu el.baiatul a crezut ca a gresit cu ceva iar colega nu-i spune asa ca nu ia mai facut nimic. a asteptat sai treaca supararea. aproape ia trecut si intr-o zi viata ia pus sa stea foarte aproape unul de altul.baiatul se astepta sa redevina prieteni.colega la respins si mai tare.baiatul s-a suparat destul de tare.sau certat destul de tare. intr-o zi colega l-a intrebat de ce a stricat prietenia dintre ei.baiatul i-a spus ca nu el a facut-o ci ea.intr-o zi cand fata sa purtat foarte frumos, baiatul aproape a iertato. baiatul a vrut sa refeca prietenia dintre ei si a inceput o discutie pe messenger, vineri dupa scoala.baiatul vroia sa faca conversatie si fata raspundea doar cu "da, nu". baiatul a intrebat-o daca e suparata pe el. fata a spus ca nu.baiatul i-a spus " ok. daca n-ai chef sa vb...wave " iar colega " da ma rog...papa". baiatul nu era inca sigur daca fata are sentimente fata de el.
voi ce ati face ca sa reparati prietenia sau sa fiti impreuna cu colega daca ati fi in locul baiatului

3 răspunsuri:
| MonicutZZa a răspuns:

In primul rand, trebuie sa te atentionez ca am fost nevoita sa citesc CU ATENTIE de 3 ori ca sa inteleg ceva. Fii naibii mai coerent.
Ca sa-ti raspund, eu zic sa vorbesti cu ea liber, matur. Chestia asta e stupida, ca s-a suparat pe tine, ca te-ai suparat si tu dupa-aia. De ce nu ii spui ca vrei sa reparati prietenia? Sau ca vreti sa fiti impreuna. Ziceai la inceput ca te place.
Chestia cu "a fost odata un baiat..." e prea transparenta. Evident e vorba de tine.

| maya1030 a răspuns:

Adevarul e ca ai o exprimare,Doamne! dar tu ai cerut ajutor aici, din cate am inteles si cred sa fi inteles bine ea s-a distantat pentru inceput de acel baiat, asta ar putea insemna mai multe lucruri dar pe moment imi vine doar unul in cap, s-ar putea sa se fi prins de faptul ca acelui baiat i-ar placea de ea si s-a gandit ca ar fi mai bine sa se distanteze de el (poate nu i-a placut cum arata ce stiu eu)in fine asta e doar o ipoteza. Cred ca cel mai bine ar fi ca acel baiat sa-si faca curaj si sa ii spuna fetei ca el o place dar sa i-o spuna frumos si sa-i respecte decizia fetei in caz ca ea il refuza.:* Sper ca am fost de ajutor.

| Frontal a răspuns:

Din pacate ai o exprimare care lasa de dorit si faci niste repetitii care incomodeaza urechea, mai bine zis ochii la citit (intr-o zi, intr-o zi; tare, tare, tare)
scuze dar sa-ti raspunda cine intelege sad