| Elena1234456 a întrebat:

A fost ziua mea si mi-a trimis un mesaj cu "La multi ani happy" dupa ce cu o zi inainte ii spusesem ca mi-ar placea sa imi trimita un mesaj, dar nu il pot obliga sa ii pese. Este normal ca mi-a trimis mesaj? Noi suntem in clase alaturate si ne comportam indiferent unul cu altul, stie ca il plac dar mi-a spus ca nu vom putea fi niciodata impreuna ca nu ii place caracterul meu.

Răspuns Câştigător
| crack123 a răspuns:

Frumusetea e ceva relativ, sta la latitudinea fiecaruia sa decida ce e frumos pentru el si ce nu, cum am zis si mai sus, e posibil sa nu te fi placut fizic, asta nu inseamna ca esti urata, la fel cum faptul ca tu consideri ca nu esti urata nu inseamna ca nu e asa.
Si inca ceva, poate fi o persoana care arata bine dupa toate standardele curente care sa nu ma atraga fizic.

11 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Cauti sa extragi prea mult din gesturi banale.

| Dariusuu a răspuns:

A fost ziua ta, se putea sa iti trimita oricine, chiar daca nu te cunoaste.

Spune-i ca tu chiar apreciezi asta, poate se aprinde o conversatie interesanta. Oricum nu te astepta la mari asteptari...

Numai bine iti doresc.

| Azre a răspuns (pentru ReiVaN):

Mult prea mult. E o iluzie ceea ce speră ea să reflecte din acel mesaj.

| ReiVaN a răspuns (pentru Azre):

Asa e.

| Liliana1981 a răspuns:

Este normal in ce sens? Crezi ca simte ceva? Eu nu, eu cred ca a facut-o pentru ca are bun simt si s-a simtit obligat.

| mona a răspuns:

E normal sa iti trimita un mesaj de la multi ani dar asta nu inseamna ca s a razgandit in privinta voastra

| crack123 a răspuns:

Cum au zis si ceilalti, era normal sa trimita, daca are ceva bun simt. Si faptul ca ti-a zis ca nu te place pentru caracter e posibil sa fie tot din bun simt, la varsta ta ( adica tot ce inseamna liceu) baietii sunt interesati doar de aspectul fizic, ceea ce inseamna ca voalat ti-a zis (probabil, nu bag mana in foc) ca nu te place fizic. Nu cauta sa gasesti ceea ce vrei tu in anumite treburi, ci accepta ca uneori lucrurile sunt exact asa cum par.

| valentingb a răspuns:

Daca imi spuneai ca ti-ar placea sa iti dau un mesaj pe TPU, iti dadeam un mesaj, cu toate ca nu te cunosc. Daca ti-a spus ca nu ii place felul tau de-a fi, e clar ca nu veti fi impreuna. Daca nu erai frumoasa sau prea desteapta, mai erau sanse, pentru ca se creea o legatura la alt nivel, de incredere, prietenie, stabilitate, dar asa... Poate el e un baiat linistit, si ì-ar placea o fata la fel. sad Pacat.

| WildDream a răspuns:

A fost politicos si ti-a trimis, nu spera la mai mult de la un simplu mesaj...

| Elena1234456 explică (pentru crack123):

Nu cred ca pentru toti conteaza fizicul. Si nu sunt urata!

| crissa20 a răspuns:

Din moment ce tu i-ai zis ca ti-ar placea sa primesti un mesaj, el s-a conformat, ti-a dat un mesaj, nimic mai mult! Nu te mai stresa, fii indiferenta cu el! bafta!