| Varanudormi a întrebat:

A mai fost intrebarea asta, dar vreau pareri, asa ca am sa incerc sa va explic in mai detaliu. Deci. O fata stie ca amicul ei cel mai bun s-a indragostit de ea, a observat si ea asta si el a recunoscut ca nu o mai vede ca pe o prietena, pentru ca il vedea ca se apropie de ea mai mult, ca era cat de cat gelos. Totusi sunt destul de apropiati, el se duce pe la ea acasa, ies in oras chiar daca ea stie ca el o vede altfel acum.Totusi sunt destul de apropiati.Mie mi se pare ca si ea e indragostita de el pentru ca cred eu ca s-ar indeparta macar putin daca ar fi sa nu fie indragostita si ea la randul ei. Mi-a explicat ca pana acum ceva timp erau cei mai buni prieteni, ca vorbeau orice si ca apoi a observat ca se uita mereu la ea etc. Ea mi-a zis ca ii place compania lui sa petreaca timp cu el dar nu e indragostita de el, de fapt prima data a zis ca nu stie daca simte ceva pentru el, doar ca ii place sa petreaca timp cu el, ca ii ofera libertate si ca e un om de care are nevoie in viata ei, ca stiu bine ca ea nu prea are prieteni si ca nu are nici un motiv sa nu mai vorbeasca cu el si ca i-a explicat si lui ca ei pot fi doar prieteni. Nu mai inteleg. Totusi, de ce se vad atat de des, el se duce mai mereu la ea acasa desi sunt si colegi si se vad zilnic la scoala? Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te obsedeaza pe tine, relatia de prietenie a prieteni tale?
Da-le pace ca-i problema lor, iar tu nu ai ce cauta in relatia lor, indiferent ca-i una simpla sau complexa!
Nu-i nevoie sa intelegi de altfel, ce se intampla intre ei, pentru ca nu-i normal sa-ti bagi nasul in problemele altora.
Invata sa te abtii in a mai intervenii in viata altora, pentru ca nu-i normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ar trebui sa renunte la ea, ca la o viitoare iubita, ea nu vrea chestia asta, pentru ai respecta decizia lui trebuie sa nu mai Petreaca atât de mult timp impreuna. sperand dupã ea.
nu existã "suntem prieteni" si dupã ne indragostim, ori vrea s-o futã din prima si recunoaste ca e atras in modul ãla de ea, e doar o prietenie in joc ea nu e indragostita, nu simte nimic pentru el, doar se inteleg ca niste prieteni. Parerea mea e ca sa nu-si faca sperante, mai existã si alte fete daca doreste asta.

| Spuky a răspuns:

Aici o sa vina totul de la sine nu grăbit aceasta prietenie!