| marymarynel70 a întrebat:

Acum 1 luna am vrut sa fac sex cu iubita mea, ea fiind virgina dar neam razgandit! si doar "neam jucat" am frecato xu penisul meu la vaginul ei insa nu am bagat-o dar mi-a dat... si a cazut putin in vaginul ei poate sa fie gravida ca mereu imi zice ca o doare burta vreau raspunsuri cat mai repede va rog
si acum imi zice ca i-a curs prea mult lichid alb ce este va rog raspundeti-mi repede sunt ingrijorat rau

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Daca i-a curs sperma in vaginul ei, cu siguranta ati pus de un bebe. Sa fiti sanatosi, sa-l cresteti cu drag si spor la schimbat scutece.

| NameHarris a răspuns:

Sunt foarte putine sanse sa ramnawinking Nu-ti face grijabig grin

| kiv1990 a răspuns:

La 4 saptamini deja se observa ceva, daca nu burtica, greturi/ ameteli
dar lumea a inventat teste

| CheLoo23 a răspuns:

laughing) e imposibil de amuzant laughing eu iubesc categoria asta de intrebari... tinere esti prea mic tu nu ai ce sa lasi acolo in ea laughing pun pariu ca inca te uiti la desene animate asa ca nu iti mai face zile fripte aiurea mergi si bate mingea pe afara laughing lasa tu fata si frecatu pun pariu ca nici nu sti ce este ala Punctul "G" la fete laughing) parerea mea sa stai calm salut big grin

| Teiubescinsecret a răspuns:

Eu nu cred ca are cum sa fie gravida si la cul descrii tu terminarea ta, lichidul ejaculat s-a scurs afara, sunt sanse cam de 5 %, dar cred ca procentul e prea mare, in fine ea e speriata dor si i se pare.Deci nu are cum sa fi ramas insarcinata, ar putea face un test te-ai gandit la asta? sper ca te-am lamurit happy

| jane24 a răspuns:

Nu cred ca a ramas

| Marieta69Gheorghe a răspuns:

Ii curge antigelul

| MrsBrunetsica a răspuns:

Nu poate fi neaparat gravida. Poate ii vine menstruatia. vezi si tu ce simptome mai are.