| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 saptamani am fost cu prietena mea singuri si no, ne-am facut oral si dupa ce mi-am dat drumul pe ea am curățat cu un șervețel umed, după care ea a atins putin servetelul cu degetul si dupa s-a șters asa de cealaltă mana dupa de haine. Au mai trecut cateva min si dupa cand s-a îmbrăcat cand a luat chilotii i-a luat de partea unde intra in contact cu vaginul ei, după nu stiu cate zile si-a luat un test de sarcina si cand l-a făcut i-a iesit negativ cu o linie.
Iar acum Duminica asta ce a trecut trebuia sa ii vina ciclul si nu i-a venit si azi deja e miercuri si acum e foarte speriata ca a ramas insarcinata. Oare asa sa fie? Plz help

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am spus in nenumarate randuri, dar ma repet pentru tine ca: cu chilotii, prosopul, perdeaua, camasa sau apa din baie NU se poate ramane insarcinata.
Pentru a ramane insarcinata femeia, trebuie sa indeplineasca 2 conditii:
- sa fie in perioada fertila
- si sa aiba sex vaginal (sex cu penetrare in vagin)

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma IN ORICE MOMENT, ORICUM, DIN ORICE si cu atat mai mult practic sa se formeze chiar si... DIN NIMIC asa cum cred foarte multi si este si in cazul vostru. Fiecare fata sau femeie dar la fel si fiecare baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul in care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine si indicat ca inca inainte de a incepe sa intretii acte sexuale, sa fi fost deja precis informat, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca actul sexual este intretinut intr-o zi a PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, adica numai daca sexul se produce in una sau in toate cele 4-5 zile care sunt situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi; data la care a inceput ultima menstruatie, data intretinerii sexului si tipul ciclului menstrual, adica daca ciclul este de tip NEREGULAT sau REGULAT, intr-o astfel de situatie formularea unui raspuns cert si catusi de cat si precis si corect, din pacate NU se poate oferi in acest caz. Insa se poate aprecia ca in cazul prezentat practic este IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Multa sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Adică vrei să întrebi dacă a rămas însărcinată wireless? laughing
Cred că nici spermatozoizii lui Superman nu ar putea parcurge traseul descris de tine aici.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Crede-ma ca ma crucesc cand vad intrebari de genul. laughing
Va faceti griji din orice. Eu zic ca trebuia sa te ingrijorezi daca iti dadeai drumul in ea.
Spermatozoizii nu vor incepe sa zboare ca vor ei sa ajunga acolo. laughing))