| Asdklwq_Qeqwasd_1998 a întrebat:

Acum 2 zile vorbisem cu o fata in club, ne-am imprietenit etc. Mie chiar imi placea de ea si ei de mine, in ochii mei e pur si simplu e perfecta nu am vazut/intalnit nici o fata atat de frumoasa si inteligenta ca ea, dar partea nasoala e ca locuieste in partea cealalta a Romaniei, a fost aici doar in vizita la bunici si acum a plecat acasa, iar eu nu pot sa o scot din cap, imi stă gandul mereu la ea, habar nu am ce sa fac ca sa uit de ea si cat ghinion pot sa am...imi dati si mie niste sfaturi va rog? Sau daca ati avut intamplari similare puteti să-mi povestiti (ma amuza cand vad oamenii ca au trecut prin acelasi lucru ca si mine laughing ) si sa imi spuneti ce ati facut sa uitati?

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Gandurile merg la ea cand stai.
Umple-ti timpul liber cu felurite activitati, in momentele in care te gandesti totusi la ea, gaseste-i mici defecte, chiar daca inchipuite, fa efort fizic, stai departe de Facebook si distanta o sa faca restul. happy

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe mine nu ma poate amuza necazul cuiva, dar daca pe tine te amuza, atunci o sa-ti treaca dupa un ras bun!

| Asdklwq_Qeqwasd_1998 explică (pentru Violleta2022):

Nu crezi ca dramatizezi prea tare? asta nu e un necaz asa de mare sa fim seriosi, chiar si eu o sa rad de mine peste cateva luni sau ani, totul doare pe moment, dar cand devine o amintire si iti reamintesti iti aduce zambetul pe buze, sa-ti dau un exemplu, cand tu ai facut o prostie in copilarie si iti reamintesti asta peste cativa ani nu razi? apropo am trecut peste si fara "incurajari" de genul, mersi mult!

| Drimmero a răspuns:

Mai pateam si eu d-astea, sa-mi placa de o fata pe moment si sa nu apuc sa vorbesc mult cu tipa si apoi sa fim nevoiti sa plecam, ori eu/ori ea, si de acolo sa se duca totul. Fii barbat, viata merge inainte! Daca locuieste in tara, nu e ca si cum ai zice ca e de pe alt Univers, fa-ti timp si mergi la ea sau cheam-o iar in orasul tau, sunt ocazii multe!

| LoveSleep a răspuns:

Nu stiam că tipii ca tine ies în cluburi. Ce faceți acolo? Jucați pokemon go?
Oricum, destul de aiurea că o fată cu care ai vorbit probabil 15 minute, cateva ore, maxim, e mai deșteaptă și frumoasă ca toate celelalte întâlnite.

| Asdklwq_Qeqwasd_1998 explică (pentru LoveSleep):

Eu zic ca-ti dai seama din primele secunde cand cineva e frumoasa / sau nu e pe placul tau, poate tu esti chior si e mai greu cu tine, iar de inteligenta mi-am dat seama ca am cam vorbit cu ea aproximativ 5 ore încontinuu pe Facebook, habar n-am de ce te bagi asa in seama fara nici un sens.

| h3r a răspuns:

Caut-o, dar nu-ti face alte planuri.

| CinevaAnonimă a răspuns:

De ce nu faceti legatura prin Facebook? Si de ce nu i-ai cerut numarul de telefon? Ar fi fost frumos....Nu-ti pierde speranta, poate o vei gasi pe Facebook.

| Asdklwq_Qeqwasd_1998 explică (pentru CinevaAnonimă):

O am pe Facebook, i-am cerut si numarul, dar chestia ce ma deanjeaza e distanta asta...

| Asdklwq_Qeqwasd_1998 explică (pentru CinevaAnonimă):

O am pe Facebook, dar chestia care ma deranjeaza cel mai mult e distanta, si as vrea sa uit cumva de ea, dar nu pot pentru ca era PERFECTA

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Asdklwq_Qeqwasd_1998):

Ai putea sa te indragostesti de alta fata.

| Asdklwq_Qeqwasd_1998 explică (pentru CinevaAnonimă):

Nu stiu daca o sa mai gasesc o fata atat de perfecta pentru mine

| CinevaAnonimă a răspuns:

Încearcă să nu te gindesti mereu la ea.

| ambicio a răspuns:

Nu o să o poți uita în astfel de circumstanțe

| weirdfirefly00 a răspuns:

Din anul de la nickname-ul tau pare ca treci acum clasa a 12-a sau se poate sa fi terminat deja clasa a 12-a. Depinde si ea ce varsta are sau ce planuri de viitor are, poate vrea sa vina in Bucuresti la facultate in curand si poate in cazul asta puteti tine legatura ca poate puteti fi cumva impreuna in curand sau mai stiu eu ce. Altfel, nu stiu ce sa zic, mai sunt si relatii la distanta dar cu conditia care am pus-o anterior si anume ca in curand poate puteti fi impreuna. Esti mic totusi si posibil naiv, poate nu e chiar fata perfecta si vei intalni altele. Poate daca vorbiti mai mult o sa iti dai seama mai bine. E un skill si asta sa iti dai seama repede de cum e un om dupa foarte putin timp, dar sa stii ca de multe ori oamenii te dezamagesc. Aici putem ajunge si la partea in care un om cu adevarat frumos merita pastrat langa tine pentru ca aproape toti in rest in viata o sa te dezamageasca, dar ai si de invatat din asta, totul te modeleaza si viata e frumoasa cu bune si rele.