| AlexBV2002 a întrebat:

Acum 5 zile i-am zis la o fosta colega care am fost colegi un an, ca o iubesc si ea m-a refuzat! Cum pot sa fac sa o recuceresc? M-a blocat pe Facebook si nu stiu cum sa dau de ea!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Femeile desconsideră bărbații care își găsesc coițele (pentru un moment probabil) după nu știu cât timp de când le cunosc. Atâta timp cât nu i-ai spus ce simți când era la îndemână nu exiști pentru ea. Nu ai acceptat riscul de a o avea aproape și să trăiești zi de zi cu refuzul, iar acest lucru cântărește enorm pentru ele. Ar fi acceptat declarația ta dacă ar fi avut cine știe ce fantezii cu tine atunci. Sau dacă între timp ai fi devenit cine știe ce mostră de bărbat rar. Lucruri care se pare că nu s-au întâmplat. Astfel te consideră doar un preș bun de șters pe picioare, doar că nu suficient de bun pentru ale ei. Tot ce poți face este să tragi niște concluzii și să schimbi câteva chestii la tine ca să fii mai atrăgător pentru sexul opus pe viitor. Vorbim de atitudine, principii și cunoașterea psihologiei umane. Nu ai nici o șansă cu ea. Ai putea avea, într-un caz ipotetic, probabilitate de 0, 000000000000000000000000000000000000000001% peste 5 - 10 ani. Dar e irelevant. Între timp vei fi cunoscut femei mult mai faine decât ea.

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cum sa o recuceresti daca te-a refuzat? nu ati fost niciodata impreuna, nu ai cum sa o "recuceresti". Poti incerca sa o cuceresti, dar par sa fie mici sansele.

| danutzu96 a răspuns:

0% sanse. Las-o ca o sa te blocheze de oriunde incerci sa dai de ea.

| Stephanie20 a răspuns:

Daca a facut asta este clar ca are 0 interes pentru tine. Incearca sa te axezi pe o alta fata, iar daca din toamna incepi liceul cu siguranta o sa gasesti fete noi.