| roxxu a întrebat:

Acum, m`am despartit de fostul cu care va ziceam ca am un an si 4 luni...Pentru ca chiar nu mai mergea...Si am inceput sa vorbesc cu respectvul despre care ziceam ca incep sa tin la el.Colega mea, care ii e prietena i`a zis ca il plac si el i`a cerut id`ul meu si a spus ca sunt draguta si poate ne cunoastem mai bine...Am vb pe mess si mi-a cerut nr.ne-am mai intalnit la scoala. M`a intrebat daca il las sa ne cunoastem mai bine...Si cu siguranta i-am zis ca da...Ieri mi-a propus sa ne intalnim maine.Si nu stiu cum sa reactionez maine.Adica...nici nu stiu sigur daca ne mai intalnim, deoarece trebuie sa mearga la tara...Nu se stie. Oricum avem toate zilele sa ne vedem... Voi ce ziceti ca ar trebui sa fac in legatura cu el?(sfaturi pe larg vrg:-s)...Va multumesc:*

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai astepata sa vezi ce va urma, continua sa vb cu el, tine legatura cu el in continuare, fi naturala, incearca sa il cuceresti cat mai mult si sa va intalniti, apoi totul vine de la sine, daca va veti intelege, poate veti putea avea parte de o poveste frumoasa de dragoste, traieste clipa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai rabdare sa vezi ce se intampla, daca va intalniti sau nu, tu nu trebuie decat sa te comporti normal, firesc...

| georgiana a răspuns:

Buna! incercarea moarte n-are... apoi, ce ai de pierdut?!
Te gandesti ca nu o sa mearga pentru ca abia ce ai pus punct unei relatii si probabil ti-e putin teama sa nu fii ranita din nou...
Lasi trecutul in urma si pornesti increzatoare spre viitor, ai incredere in tine...si iti incerci norocul!:-P
Iubeste ca sa fii iubita! by`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tragem repriza a doua, în română de data asta.