| anonim_4396 a întrebat:

Acum o luna am inceput sa consider un baiat dragut. De curand am observat ca il plac din ce in ce mai mult. El termina clasa a-8-a iar eu pe a-6-a. Nu o sal mai vad prea des, decat atunci cand vine la verisoara lui ( prietena mea cea mai buna) si nu prea sta cu noi.
Verisoarei lui nu pot sa-i spun nimic. Este mai mica decat mine cu 2 ani si sunt sigura ca nu va intelege. VA rade de mine... CE SA FAC?
VErisoara lui este una din cele mai bune prietene ele mele. Mai am una si este singura persoana care stie. Dar ea nu are cum sa ma ajute deoarece nu prea il stie pe tip. CE SA MA FAC?
Imi e rusine sa il privesc dapai sa vorbesc cu el?!

3 răspunsuri:
| teo6dia4c99 a răspuns:

Multumesc mult... dar am mai vorbit cu prietenele, le-am zis si lor si nu sunt prea incantate. Ele cred ca nu ne potrivim. O sa mai astept putin si o sa vad ce se intampla. Daca si e ma place, poate o sa-mi fie mai usor.

| milget a răspuns:

Buna! Fa in asa fel incat sa te intalnesti cu el si doar cu o privire sau un gest arata-i usor si discret ca il placi.Dac te va considera draguta, sau va vrea ceva cu tine el va continua sa te caute.Nu arata insistent ce simti.Baietilor le plac fetele greu de cucerit, vor ca ei sa se chinuie sa le cucereasca, sunt ca niste pradatori! El trebuie sa isi doreasca sa iti atraga interesul fata de el. Daca nu vrea asta nu sunt sanse sa aveti ceva. Tine minte:TREBUIE DOAR SA-I IESI IN CALE SI SA IL FACI SA ISI SPUNA"wow cine e fata asta?"Mai departe tine de el! Succes!

| Ella_Princess_1994 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa incerci... speranta moare ultima si el poate are sentimente pentru tine ...intr-o relatie poate face si fata primul pas :* incearca sigur o sa reusesti sa te cuplezi cu el si el presupun ca are sentimente
....si daca te mai gandesti de diferenta intre voi sa stii ca nu-i prea mare...de exemplu un baiat are 25 de ani si o fata perietena mea cea mai buna are 16 ani el o place au fost impreuna catva timp dar ea a realizat diferenta dintre ei la varsta si etc. deci bafta big grin