| rebela2010 a întrebat:

Acum o saptamana am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat...pe data de 19 trebuie sa-mi vina, sunt sanse sa fiu gravida? am mare nevoie d ajutor pls

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Adica actul sexual a fost pe 17 aprilie? Daca da, sansa de sarcina este foarte mica. Fa-ti un test de sarcina marti dimineata din prima urina, altul joi dimineata si apoi, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da sunt sanse si inca foarte mari...totusi se poate ca intarzierea sa fie din alta cauza, nu te panica; fa-ti un test de sarcina si vei afla rezultatul... daca ai facut dragoste cu prietenul tau neprotejat si ti-a si intarziat menstruatia sunt sanse foarte mari sa fi ramas gravida; mai asteapta cateva zile, apoi fa-ti un test sa scapi de indoieli si pe viitor ai mare grija!

| Malvina24 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara un test de sarcina! Exista sanse sa fii gravida! oricum eu iti doresc succes sa fie altceva in afara de un bebe! si data viitoare stii ce sa faci nu? PREZERVATIV!

| Lorelai a răspuns:

Daca prietenul tau nu a ejaculat in tine(intreaba-l pe el), nu ai de ce sa iti faci griji, poate doar iti intarzie menstruatia. Daca a ejaculat in tine e posibil sa fii insarcinata.

| :X pinky love you :X a răspuns:

Pai a ejaculat? daca da sunt sanse mari... daca nu nu chiar... fa-ti teste si chestii de asta. consulta un medic blah blahhappy

| DenisaMetal a răspuns:

Poate e o simpla intarziere sau poate sa ramai gravida, iti recomand sa mergi la farmacie si ia iti iei un test de sarcina sau sa mergi la un medic ginecologic.

| claudia_5508 a răspuns:

Da chiar nu aveti minte? nu pot sa cred ca nu v-ati protejat, macara sa nu fii ejaculat in tine... da nu tie frica ca poti sa ramai? daca tu nu ai grija de tine nu o sa aiba nimeni.si sunt atatea si atatea boli si infectii crezi ca e placut? fii mai responsabila ca e vorba de tine pana la urma.

| luuu :) a răspuns:

Pai normal ca sunt sanse sa fii gravida! daca n-ai folosit nimica...
mai bine du-te la un ginecolog sau la un doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sanse de 100% sa fi insarcinata, acum depinde si de organismul tau, poate e o simpla intarziere sau poate o sarcina. Cel mai bine, du-te la doctor si el te va lamuri, si in viitor foloseste prezervativul sau foitele contraceptive care costa 3 lei

| rebela2010 explică:

Da a ejaculat in mine