| CrazyBambollina a întrebat:

Ajutati-ma.am nevoie de parerea unor fete si baieti mai mari. voi ce ati face in locul meu? am fost cu el 6 luni, apoi intr-o seara de sambata el a zis ca nu vrea sa mearga la discoteca, dar eu i-am spus ca totusi am sa merg cu fratele meu. El a zis ca nu are nimic impotriva, apoi am facut baie impreuna am facut si dragoste si eu am plecat la discoteca, el mi-a dat bani si m-a sarutat... a 2-a zis a disparut de acasa, l-am sunat si l-am cautat peste tot, apoi spre seara mi-a raspuns si mi-a spus sa il las in pace ca nu mai vrea sa auda de mine.in discotek am dansat doar cu fratemiu si prietena lui. ce sa cred oare? a vb urat cu mine si a zis ca nu ne mai impaca nici cel mai mare judecatorcryingdar stiu ca o sa ii para rau.sa il mai iert? m-a ranit ingrozitor de tare, iar eu i-am oferit tot ce am avut mai bun si niciodata nu l-am inselat, in schimb el pe mine da. ce sa fac?cryingfundita LA CEL MAI BUN SFAT:*

Răspuns Câştigător
| unnimeni a răspuns:

Parerea mea e ca cineva ia soptit lui cum ca tu ai fi dansat cu un baiat in discoteca, recatia lui o avea oricare dintre noi. Probabil nu stie ca a fost fratele tau, cine a avut grija sa il instiinteze a "uitat" si de acest detaliu.
Convinge'l ca nu s-a intamplat nimic in afara de faptul ca ai dansat cu fratele tau, desi cam greu de crezut din postura lui...
Doar asta pot crede ca s-a intamplat.
Daca nu as vrea sa mearga prietena la disco i-as spune sa nu mearga si gata, dar din moment ce ti-a dat chiar si bani nu inteleg.
Succes oricum.

15 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai eu cred ca i s-a cam luat de tine si astepta motiv ca sa se desparta de tine. Poate ca nu e cum zic eu, dar e ciudat sa zica ca nu se supara daca mergi neinsotita de el in discoteca si apoi brusc sa se supere. Putea sa zica ca il deranjeaza, dar el a ales sa o faca pe suparatul. Si daca mai zici ca te-a si inselat, e urat. Imi dau seama ca tii la el, dar asa ar putea sa om tina la nesfarsit.

| Lovely a răspuns:

E foarte trist ce ti s-a intamplat. Stiu cum este atunci cand te astepti cel mai putin primesti astfel de replici si nici macar nu stii de ce iti sunt adresate.
- odata gandeste-te si adu-ti aminte. in ultimul timp ai mai iesit cu cineva(baiat)? sa va vedeti undeva ca si amici. stiu eu poate v-a vazut si acum de asta face asa.
- o alta varianta ar fi. ca el si-a gasit pe altcineva. Din moment ce zici ca el te-a mai inselat inseamna ca nu e o persoana chiar de incredere. te poti astepta la orice de la el.
Inteleg ca te doare dar trebuie totusi sa te impaci cu ideea ca el a vrut asta. Tu nu ai gresit cu nimic.

Din povestea aceia cu discoteca eu nu vad ce l-ar fi putut deranja. Probabil ca in ziua in care nu aid at de el s-a intamplat ceva ce l-a determinat sa ia decizia asta. Incearca si tu sa afli pe unde a fost atunci.

Oricum, Cel mai bun lucru pe care il poti face acum este sa ASTEPTI. Vezi ce se mai intampla zilele astea. Daca el se intoarce la tine si te roaga sa il ierti este problema ta ce faci. Aminteste-ti totusi ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Posibil sa nu fie ultima oara cand te face sa suferi daca te impaci cu el. Daca totusi sunt momente foarte frumoase care va leaga si consideri ca relatia nu merita irosita tu decizi ce sa ii zici.

In cazul in care nu se intoarce la tine va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca nu mai este al tau.

Daca vrei sa mai vorbim sa iti dau sfaturi trimite-mi mesaj cu ce s-a mai intamplat.

ai grija de tine!

| adrianajollie a răspuns:

Lasa`l fetito singuru` lucru pe care l-a vrut de la tine a fost sexulhappy
sau poate a facut ceva ingrozitor de a disparut de acasa si ii e teama sa-ti vorbeasca
cel mai sigur prima varianta ewinking...

| s3xy0girl20 a răspuns:

Eu zic sa-l uiti si sa caui pe candva care te merita el te-a si inselat si faza asta ca a 2 a zi fara motiv ti-a facut asta isnemana ca el auta motiv sa se desparta de tine, mai bine lasa-l sa te caute el daca mai e interesat daca nu cupleaza-te cu altuwinking

| Relax_7124 a răspuns:

Pai dupa ce ti-a zis ca n u mai vrea sa auda de tine. dupa ce te-a inselat tu de ce l-ai ierta mie nu m-i se pare normal. de ce ti-a dat bani dupa ce ati facut-o?:I asta nu pot sa inteleg dar lasa deci nu cred ca ar fi indicat sa il ierti poti gasi pe altcineva sunt peste 20000000 de baieti in lume tongue bafta fundita?batting eyelashes

| ofataoarecare a răspuns:

Tu cati ani ai?

| CrazyBambollina explică:

Nu are cum sa fi vrut doar sex pentru ca de 6 luni o facem 5 zile din 7 big grin (in afara de perioada aia a lunii)... cel care a avut dreptate a primit fundita, si acum dupa deja 4 zile ne-am impakat...va multumesc tuturor pentru raspunsuri:*

| TormentOfSins a răspuns:

Foarte posibil sa nu ii fii placut de tine cum te misti in pat

| Anonim_4683 a răspuns:

Si eu m-am desparitt de iubitul meu tot dupa 6 luni. asteapta, nu il stresa, nu il cauta, nu bate apropouri, nu-l vorbi de rau, nu merge in locurile pe care le frecventeaza el. in acest fel ii lasi timp sa se gandeasca ce vrea de fapt, dk se intoarce la tine bine, dk nu... cu atat mai bine ink un motiv in + sa nu te mai gandesti la el. dk vrei lasa-mi un mesaj cu id tau, iti pot spune mai multe acolo...

| ragaman a răspuns:

Probabil doar vrea sa va despartiti si nu putea sa-ti zica in fata si a optat pentru varianta "suparat ca ma inseli"

| Marius_1057 a răspuns:

Buna. Din cate imi dau eu seama prietenul tau sufera de asa zisa "manie masculina" adica incearca sa se impuna in fata ta, te pregateste pentru o relatie de viitor, nu vrea ca tu sa iesi din cuvantul lui. Nu ar fi nimic rau in asta, din punctul lui de vedere, doar ca nu a gasit momentul potrivit. E chiar aiurea ce ti-a facut (parca ar fi mofturi de copil mic). Daca el acu iti spune ca nu mai vrea sa auda de tine, s-ar putea sa te incerce sa vada daca tu ti la el cu adevarat si doresti sa-i mai fi prietena. Sfatul meu este sa nu insisti tu cu impacarea ci sa il lasi pe el sa faca pasul asta si cu ocazia asta il testezi chiar tu sa vezi daca tine la tine cu adevarat. Deci il lasi pe el sa vina cu ideea impacarii iar daca se intampla sa va impacati (la propunerea lui bineinteles), atunci poti sa iti impui si tu punctul de vedere punandu-i in vedere sa nu mai fie atat de posesiv.
Cele mai bune relatii sunt cele de respect reciproc si se bazeaza pe bunavointa si chiar compromisuri (in unele cazuri care nu intrec masura). Daca nu exista respect intre partenerii de cuplu, dragoste degeaba e ca "trece prin stomac", asa se spune.
Eu sper ca se va rezolva problema voastra in beneficiul ambelor parti. Bafta multa si sa imi dai candva de veste (daca vrei si daca nu consideri ca sunt prea curios).

| Oti a răspuns:

Mei din ce ai spus reiese a singurul lucru pe care l-a vrut de la tine este sa faca dragoste cu tinehappy
lasa`l!

| Dσℓℓу a răspuns:

Ai facut dragoste in seara aia pentru prima data cu el? poate a vrut doar atat...nu e comportament de baiat serios.

| BeeaSweet a răspuns:

Iti spun eu sunt o gramada de baieti pe lumea asta nu te-ai dat seama ce a vrut el? a vrut doar sa o faca cu tine si apoi bye bye, astfel de baieti trebuie uitati, lasa stiu cum e sa iubesti pe cineva iar el sa te dezamageaska da o sa vezi ca cu timpul o sa uiti de el si o sa gasesti alt baiat de nasul tau si care chiar te meritawinking

| crina27 a răspuns:

De ce nu incerci sa il convingi sa va intalniti la un suc undeva si atunci sa sa il intrebi ce s-a intamplat si ce il face sa nu te mai vrea... iar daca iti refuza sa va gasiti incearca sa il faci gelos, sau dai un sms care sa il doara (sms creeat din inima nu de pe net) si daca el nu va da nici un demn ca vrea sa va impacati incearca sa nu il mai suni ceva timp si sa nu il mai cauti... te va cauta el daca te iubeste