| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma! Eu iubesc o fata,o apreciez,o respect, am face orice pentru ea.Imsa acea fata nu ma apreciaza,ma foloseste, isi mate joc de mine.Are rost sa mai continui sa o caut, sa o caut? De ce face asa ceva? Eu nu is chias asa de las si altele?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai caut-o, poate ca pana acum nu ai cautat-o bine, altfel nu avea de ce te refuza pana acum.

| Doub a răspuns:

Matematica asta distruge relaţii...

| Andreiu68 explică (pentru Doub):

Cine ti-a cerut tie parerea ba?

| Doub a răspuns (pentru Andreiu68):

Un tip Andreiu68.
Nu cred că-l ştii.

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa inchei relatia. Nu este vorba ca tu esti las, dar fata nu te respecta si in conditiile respective nu te va iubi vreodata. Situatia nu se va schimba daca tu te vei purta ca pana acum.
Daca insa ii arati ca esti barbat si renunti la ea fara sa ii dai explicatii si fara sa te plangi de felul in care te-a tratat, s-ar putea sa isi dea seama ca a gresit. Nu o mai lua in seama, nu mai vorbi cu ea, daca te cauta ii raspunzi politicos, daca te intreaba ii spui ca nu s-a intamplat nimic, daca vrea ajutor ii spui ca esti ocupat deeocamdata. Numai daca vine la tine sa stati de vorba o asculti ce are de spus si ii raspunzi doar ca te gandesti la ceea ce ti-a spus, dar nu promiti nimic din prima.

| sofisis a răspuns:

Wow...ce bomboana de fata ti-ai gasit si tu.
Eu in locul tau as intrerupe legaturile cu ea.
O sa aiba un soc si nu o sa inteleaga de ce. Nici nu te sfatuiesc sa ii explici prea in detaliu.