| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Anul trecut prin septembrie stateam afara cu o fata si un prieten si fata aceea se tot dadea la mine-adica ma lua in brate cu pretextul ca sa o incalzesc,ma lua in brate si de buna voienust,ma pupa pe obraji,cand mergem si ne plimbam la lua la brat,imi facea semne pe gat,cand vroia sa mearga la magazin ma lua cu ea si imparteam ce isi lua etc si dupa aceste avansuri la o saptamana i-am spus ca vreau sa fiu impreuna cu ea, dar ea a retuzat cu pretextul ca eu ii sunt ca un frate, ne cunoastem de 8ani, stam in acelasi cartier(fata in fata cu blocul ei) si nu poate sa fie ceva intre noi... Friend zone.Dupa nu am mai pastrat legatura cu ea dupa ce m-a reguzat,daca ne vedeam pe strada ne ziceam,, buna si buna" si atat(dar eu chiar si in acest moment eu o plac si vreau sa avem o relatie). Aseata i-am comentat la o poza si dupa in privat mi-a spus ca si-a schimbat nr-ul de telefon si sa il dau si dupa m-a intrebat ce mai fac, cu cine mai ies pe afara si am mai vorbit lucruri asa banale si dupa mi-a spus ca daca ma plictisesc si nu am cu cine vorbi sa ii dau mesaj sa vorbim. Oare sa ii dau mesaj peste cateva zile si sa vorbesc cu ea? Sa vorbesc cu ea pana prin mai si dupa sa ii spun iarasi ca vreau sa fiu cu ea?(chiar daca aceasta m-a refuzat odata in septembrie) Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie? Au as face orice ca sa diu cu fata asta.Ce ar trebui sa fac? Daca vreti detalii suplimentare spuneti-mi sau vorbim in privat.Dau funda

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fata te iubeste dar mai insista si tu. Nu fi...

| corbulalbrosu a răspuns:

De foarte multe ori ne vedem pusi in situatia de a fi obligati de situatia creata, sa "luptam" pentru a obtine ceea ce ne dorim cu adevarat. De asemenea este perimata ideea ca din moment ce ai fost respins odata, orgoliul tau de "barbat' ar fi lezat daca vei continua sa ramai in preajma ei. Dar daca vezi ca are tendinta de a ezita si sa te respinga din nou poti sa mai faci 1-2 incearcari, insa doar pana la o anumita limita. Trebuie sa intelegi ca in orice relatie, atractia trebuie sa existe si mai ales sa fie... totusi reciproca. Multa sanatate.