| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog((sunt cu un baiat de 8 luni, il iubesc foarte mult. problema este ca sunt ultimul timp foarte geloasa, il gelozez si la simple prietene de al lui. sunt sigura ca ma iubeste, si mi-a jurat-o, prin fapte inca se vede, si chiar toti au observat ca sentimentele unul fata de altul sunt puternice. cum as putea sa scap eu de paranoia aceasta? il gelozez la fiecare fata. el nu da nimic semne de infidelitate, totul este super, problema este in mine((ma deranjeaza ca sunt asa de geloasa, despre el tac, si el este foarte gelos la rindul sau, dar totusi simt in mine o schimbare, inainte nu eram asa paranoica.imi este foarte frica sa nu-l pierd.(

5 răspunsuri:
| katia a răspuns:

Daca iti este frica sa nu-l perzi poate ti-a dat el vreun motiv anume, s-au are un stil aparte de a discuta cu prietele lui(care pe tine te face geloasa). Daca te incadrezi in astea inseamna ca suferi de "boala"geloziei iar in cazul asta ai putine optiuni:
1. ori incetezi cu gelozia si asa o sa va fie bine impreuna!
2. ori continui asa, o sa-l perzi(pentru ca o sa se sature sa fie acuzat la nesfarsit fara motiv) si vei suferi enorm, mai ales ca tu iti vei da seama ca din cauza geloziei tale v-ati despartit! Aaaaaaa... oricum nu trebuie sa fii geloasa ca daca un barbat/baiat vrea sa-si insele femeia/prietena o face in ascuns, nu da de inteles ca ii plac altele!

| Sisuu a răspuns:

Buna...Si eu eram foarte geloasa mai ales ca fosta lui nu ne lasa in pace.Acum a o rel de 1 an de zile cu el si cu toate ca la inceput eram ff geloasa acum nu mai sunt asa... mi-a demonstrat ca ma iubeste si acum incredere in el. Iar atunci cand devii nelinistita si vrei s ii sp ceva gandeste-te ca daca nu ar tine la tine nu ati mai fi impreuna si ar fi cu alta! Succes!:*

| sallysirop a răspuns:

Iubita, totul tine de incredere si de cum se comporta el cu tine... daca tu stii ca el te iubeste trebuie sa ai incredere in el in asta consta iubirea, in incredere, respect si intelegere. Daca iubirea e asa puternica cum zici tu mai sus iti zic nu ai de ce sa iti faci griji si daca in cel mai rau caz se adevereste ce ai spus tu, nu-i nimic inseamna ca Dumnezeu iti pregateste ceva mai bun. ai incredere in ce iti spun si fi sigura pe sentimentele dintre voi. big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il urmaresti... daca nu, pur si simplu, ai incredere in ceea ce spune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drept drept ashai iubeste baiatu asa cum este...