| Larisa11998 a întrebat:

Ajutoooorr! (ce disperata par laughing )
Am o problema si necesit urgent ajutor.
Imi place de un baiat, avem cam aceeasi varsta adica 17 ani; la inceput totul era bine, era evident ca ne placem unul pe celalalt,dar eu fiind mai timida eram putin mai distanta, mai rece nestiind cum sa-mi exprim sentimente.
Problema : M-a bagat in friendzone si nu stiu cum sa ies. Un prieten X, de-al lui ma place si nu stiu cum X l-a convins sa-l lase pe el sa "incerce" dar eu chiar nu vreau asta.
Ajutor, vreau sa-l conving ca tin la el (primul baiat) dar nu stiu cum. Mentionez din nou : Sunt timida, si nu am mai avut relati deloc.
Multumesc, ofer funda si implinirea sufleteasca ca ati facut un copil fericit big grin sau poate doi daca merge. Mersi.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sfatul meu este sa ramai timida.

| Fretus a răspuns (pentru neutrino):

Vobesti in dodii.

| Larisa11998 explică (pentru neutrino):

laughing) Multumesc, o sa mor singura si cu o suta de pisici dar multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Larisa11998):

Daca faci aia ( sa ramai timida ) sa fii sigura de asta

| neutrino a răspuns (pentru Fretus):

De jignit putem cu totii, unii o fac, pentru ca asa le este educatia, altii nu.
Candva poate vei intelege ca, atunci cand unui baiat ii place de o fata, el va face tot posibilul sa se bage in vorba cu ea, sa o curteze, sa o cucereasca. Toate acestea insa se pot intampla numai daca baiatul este capabil de asa ceva, iar baietii capabili stiu sa remarce si sa admire fetele timide. O seara buna iti doresc!

| Flammachiu a răspuns (pentru Larisa11998):

Nu serios ramai timida mai bine si nu pune botu asa repede cand cineva te iubeste te iubeste asa cum esti si asta e daca restul sunt prosti ei pierd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, tu nu stii ca mai nou relatiile se fac prin intermediul prieteniilor? Stii cum scapi?
Pur si simplu iti vezi de ale tale si iesind cu alti prieteni sau nepasandu-ti de micile propuneri te-ai scoswinking
Arata-le cat de fericita esti tu si poarta-te normallaughing

| Xscape a răspuns:

Nu contează că eşti timidă. Am 17 ani, sunt băiat şi dacă te place un băiat poate să ia timiditatea ca un lucru pozitiv chiar happy însă nu confunda timiditatea cu naivitatea big grin

| Fretus a răspuns:

Pai daca esti timida trebuie sa infrunti aceea teama este o piedica pentru tine in intreaga viata.Ca sa iesi din friendzone e mai complicat o sa iti dau un raspuns scurt tu te gandesti ca daca i spui (imi place de tine) te temi ca rasunsul sa nu fie contrar sau pur si simplu iti este frica.Si eu sunt timid dar nu rezolvi nimic cu asta spune-i cel mai bine fata-n fata este cel mai sincer si frumos mod de a iti declara dragostea. Daca nu poti trimite un mesaj sau i lais un bilet dar semneazate la final sa nu creada altceva, dar cel mai bine spune-i in fata.