| Margarina666 a întrebat:

Ajutor, am penisul mic, cum pot sa mi-l maresc? Am 13 ani si ma masturbez des, Vreau raspunsuri serioase! Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi foarte linistit fiindca pentru aceasta varsta marimea penisului tau indiferent de marimea actuala de obicei este considerata ca fiind cea normala si trebuie sa mai stii si urmatoarele lucruri. Masurarea penisului la varsta ta este inutila fiindca este irelevanta, deoarece marimea acestuia se va modifica foarte mult atat ca lungime cat si ca grosime in urmatorii 6-8 ani, pana la dezvoltarea si maturizarea ta completa. De asemenea trebuie sa stii chiar de la aceasta varsta ca marimea DOAR ca si lungime NU are o importanta mult prea mare daca nu are si grosimea adecvata si proportionala cu lungimea acestuia. Insa ceea ce este cu adevarat important in cazul intretinerii unui contact sexual, probabil vei intelege doar dupa ce iti vei incepe viata sexuala si anume ca cel mai important aspect il reprezinta de fapt TIMPUL EFECTIV DE SEX, adica cat de mult timp vei reusi sa-ti mentii penisul in stare de erectie fara a se produce ejacularea involuntara. Doar cu un penis "viril" mentinut multa vreme in stare de erectie, poti spera sa reusesti sa satisfaci o femeie cu adevarat prin provocarea orgasmului la terminarea actului sexual. In concluzie vei produce cam acelasi satisfactie si cu un penis de 13 cm ca si cu unul de 19 cm, insa ceea ce conteaza de fapt cu adevarat, este "marimea/dimensiunea" timpului; cat vei rezista sa-ti mentii penisul in stare erecta si sa continui sexul fara intrerupere. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu te mai masturba. El creste, dar nu il mai supune la stres.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tragi de el... mai chemi si 2-3 vecini sa te ajute

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi daca-l folosesti atat de mult, se consuma!

| mihai69 a răspuns:

1. folosește o lupă! Sau ai răbdare încă vreo trei, patru ani - va mai crește oricum, fără să faci nimic special pentru asta;
2. felicitări. Dar nu ești unicul - cam trei sferturi dintre cei de vârsta ta au exact aceleași preocupări. Cât timp mai lași vreme și pentru alte activități normale (somn, școală, socializare cu prietenii), totul e OK.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-te de masturbare si el va creste fara nicio o interventie suplimentara.

| ywar a răspuns:

Baga-ti-l in menghina si tragi puternic, nu uniform spre inapoi. Dupa o senzatie foarte placuta vei obtine rezultatul dorit. noi toti iti dorim succes.

| kavasaki99 a răspuns:

Dai in ***!

| CiocanN a răspuns:

Este destul de ok dimensiunea și poate satisface o persoana. Ia în calcul ca ai 13 ani și ca ești în plina dezvoltare.

| notusedusernam3 a răspuns:

Fa exercitii
Trage.te de el timp de 30 de secunde, pe perioada de 1 luna aprox.
O sa vezi rezultatele.

| Vodkainmytears a răspuns:

Bag-o in aspirator si porneste-l la maxim