| LooRY99 a întrebat:

AJUTOR! Sunt super speriata! in iulie am luat escapelle(pentru ca nu eram siguri daca s-a rupt, dar a terminat afara). primul ciclul mi-a venit normal la timp, al2lea tot la timp, dar acum imi intarzie, si nu am acele dureri. heeeelp sunt foarte stresata crying

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca dupa 2 menstruatii pornite la data normala de a se produce tot mai esti "terorizata" de gandul unei posibile sarcini, singura solutie in acest caz ar fi aceea de a-ti face un test de sarcina prin analiza de sange, singura metoda al carui rezultat este intotdeauna cel adevarat deoarece analiza are un grad de acuratete de peste 98%. Intarzierea actuala se datoreaza/este una dintre efectele adverse ale acelei pasile contraceptive care ti-a dereglat ciclul menstrual pe o perioada ce poate tine intre 6-9 luni de la administrare.Cantitatea mica de menstra eliminata in timpul ultimei menstruatii se datoreaza acelorasi efecte adverse ale pastilei respective. Multa sanatate.

| IzaBella009 a răspuns:

Buna.Keep calm. Dacă ti-a venit menstruația ești ok, e normal să întârzie, e bine ca ai avut-o, dacă nu o aveai era o problemă. Dar dacă ești foarte speriată fă un test de sarcină, te asigur sigur e negativ. happy