| deutza_5781 a întrebat:

Ajutorrr! sunt indragostita! de un baiat de aproape 3 ani de zile iar el este foartee ciudat nu inteleg deloc ce vrea sau ce simnte. Povestea mea este un pic cam ciudata la inceput o colega mi-a spus de el mi s-a parut dragut nu i-am dat atentie prea mare dar dupa cateva sap fara sa stiu mia picat cu tronc... Dar nu stiu de ce am inceput sa fim mai mult "dusmani" decat pr am inceput sa ne certam mereu ne santajam unu pe altu nu ne lasam in pace...peste tot pe unde mergeam si acum dam numai nas in nas cred ca ma place desi nu stiu de ce am sentimentul asta. Are o pr de cateva luni de zile dar de fiecare data cand ma vede pe mine nu stiu dc nu cont ca e cu pr sau cu orcine altcineva imi zambeste are o privire nu stiu cum sa ma exprim o privire atragatoare diferita! fata de mine altfel fata de alte persone nu am mai vazut sa priveasca pe cineva in modul asta nici macar pe prietena sau prietenele lui, se da mare cand e cu baieti sau in preajma mea intra pe id pr lui se da drept ea sa vb cu mine dar nu stiu ce simnte daca ma place de ce nu imi spune de ce nu face un pas inainte ii este frica ar trebui sa fiu eu mai insistenta sau ce? cum sa fac? ce sa fac? acum nu ne mai certam ca inainte am incercat de atatea ori sa il uit dar nu pot HEEELPP me pls nu stiu ce sa fac! ma iubeste sau NU?!crying

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Gandeste-te si la varianta ca poate isi bate joc! Totusi poate te iubeste! asta o poti stii doar tu si el! ar fi bine sa iesiti odata impreuna! NU interpreta si tu totul dupa zambetul lui pentru ca nu se stie niciodata-el are iubita! nu uita asta! daca te placea pe tine nu crezi ca ar fi facut primul pas sa fie cu tine-sau ce? e timid? nu prea pare din descrierea ta!

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil doar sa te sicaneze sa iti vada reactia asa ca e mai bine sa il ignori.

| irina20 a răspuns:

E foarte posibil ca gesturile si privirile sa fie doar in mintea ta.De ce nu-i spui direct ca-l placi foarte mult. El v-a lua o decizie daca o paraseste sau nu pe iubita lui pentru tine. Dar macar asa vei putea sa treci peste.Incearca sa te vezi si cu alti baieti.

| VodkaCoca a răspuns:

Draga mea, daca are prietena nu te baga, ca daca are prietena de cateva luni ca nu cred ca tie ti'ar place sa ai un prieten de ceva timp si sa se bage una intre voi si inseamna ca totusi tine la ea cat de cat ca daca nu nu statea aiurea, daca te placea poate o lasa pe aia si se baga cu tine in seama, dar baieti asa sunt, chiar daca au prietena le mai fug ochi dupa altele dar tot la prietena lor se intorc, deci parerea mea sa'l lasi balta sa-ti faci si tu un prieten, ca s'ar putea sa ramai dezamagita. Asta e parerea mea pai tu faci ce vrei tongue.

| Stefania a răspuns:

Doar el stie daca te iubestestraight face. Cred ca da, dar mai bine ignora-lstraight face

| Linda a răspuns:

Spune-i ca simit ceva special pentru el. Unul din voi trebuie sa riste. Sunt unii baieti care nu indraznesc sa sparga gheata in relatia cu o fata. Daca nu vrea sa fiti prieteni, macar stii ceva sigur.

| robert09 a răspuns:

Tu esti fata de la avatar?

| Alexstrasza a răspuns:

Deci, ai spus ca te priveste altfel atunci cand te vede, indiferent cu cine e...
Ai spus ca are prietena.
Ai spus ca esti indragostita de el de 3 ani de zile. Dar cum poti sa iubesti pe cineva cu care nu ai avut nici o relatie apropiata?
Parerea mea e ca nici el nu stie ce vrea si decat sa pici tu cea fraierita, mai bine uita-l.

| deutza_5781 explică:

Povestea asta a mea e ca in genul aleia din RBD Roberta si Diego ala laughing nu ca mas uita sau cevalaughing dar zic si eu aia macar la sfarsit raman impreunastraight facehappy nu cred ca va fi asa si in cazul meu e f complicata treabasadhappy

| deutza_5781 explică:

Anonim asta nici eu nu stiu de asta zic nu stiu ce vrea! ca daca stiam imi era mult mai usor sa iau o decizie da asa au trecut ani de zile si eu tot cu ochii in soare suntstraight face

| deutza_5781 explică:

Da! eu sunt fata de la av daca asta te interseazabig grin da mai bine ma ajuta-i si pe mine cu un raspunswinkingtongue

| johnyjohny2006 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti ca nu e singurul baiat ramas in viata.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te place! este timid? Atunci fa tu primul pas. spune-i ce simti. dar numai daca crezi ca nu vrea sa-si bata joc de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! eu sunt fata de la av daca asta te interseazabig grin da mai bine ma ajutai si pe mine cu un raspunswinkingtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si eu am avut problema de genul asta.Nu eram indragostita dar imi placea de un baiat de aproape 4 ani de zile si la fel ca la tine ne certam dar el este un nesimit a umblat cu toate fetele din clasa mea si ce sa zic a schimbat fetele ca pe SOSETE de atunci suntem prieteni acum insa nu stiu daca lui ii place de mine dar un mic sfat:NICIODATA SA NU SPUI IUBIT UNUI NESIMTIT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca te iubeste destinul vrea sa fiti impreuna daca se da la tine sau daca v-ati intalnit in acelasi loc fara sa va spionati unl pe altul e destinul. trimitei o scrisoare si spune-i ca al iubesti si ca totul sa fie secret. succes. cristina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow ce trist nu a mai citit pana acum