| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si menstruatia mi-a venit anul acesta, in martie. Luna aceasta nu mi-a venit si nu stiu ce s-a intamplat... nu am avut niciun contact sexual (lo-gic laughing ) Cred in varianta de a fi neregulat inca... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| fgsxbfhg a răspuns:

da este o dereglare menstruala stai linistita este ceva normal nu toate fetele au un ciclu menstrual regulat (28 - 30 zile). si sti esti prima fata de 12 ani care spune ca nu sia inceput inca viata sexuala altele se mandresc cu nu stiu care partide la varsta tawinking ma bucur ca inca mai sunt si fete ca tine.winking succes si numai bine si ai grija de virginitatea ta pana pe la vreo 16 -17 ani.pup

2 răspunsuri:
| fgsxbfhg a răspuns:

Aaa' si am uitat sa mentionez ca poate sa iti vina o luna da 2-3 nu dar sti linistita ca este doar o dereglare.

| Dariapm a răspuns:

Buna, draguta :*
Deci, eu cred ca inca nu ti s-a "regulaT" cum spui tu. Aproximativ toate patim asa la inceput. Dar daca vezi ca nici luna viitoara nu iti vine, ar trebui sa mergi la doctor. Dar nu cred ca e cazul. NU te panica :*