| Dumnezaulabutoane a întrebat:

Am 13 ani si imi place de o fata, iar ia are 14 si e in scoala cu mine ce sa fac sa ma placa?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sa-i vorbesti frumos si sa fii tandru cu ea.

| Danysan a răspuns:

Daca vrei sa te placa o fata incepe intai cu modu gandire pe care il ai sa il schimbi radical. Daca iti schimbi gandirea o sa rezulte multe :O sa iti dai seama ca tinuta nu e adecvata si ei poate i se apare aiurea cum te imbraci. Poate ai o tunsoare aiurea si nu o atrage sau poate nu ii place de tine pur si simplu si daca e asa e extrem de dificil sa o detremini sa te placa.hai cu hainele ca iti ei altele, poti sa ineveti sa fi mai stilat sa umblii la look la felu cum vb dar ce faci cu chipul pe care il ai din nastere. Daca nu e vb de asta si spera sa nu fie desii ma indoiesc pentru ca, cunosc cum gandesc fetele si dupa ce le zboara ochii ar fi bine sa incepi sa ii vb frumos si sa ii arati ca esti un baiat mai sepcial. Poti sa incerci sa o faci sa se simta mai bine sau sa ii dai un buchet de flori si ceva pufosenii, plusuri etc.Recomand sa faci asta in privat doar tu si cu ea pentru ca daca e sa te refuze sa nu te vada toata lumea. Daca accepta ce i-ai luat atunci poti sa te gandesti sa tinzi catre ceva mai frumos si anume o relatie.seara faina.

| CinevaNou a răspuns:

Pur si simplu o faci sa te placa din moment ce esti dumnezau.

Răspuns utilizator avertizat
| sEnOkHs a răspuns:

Salut,pai in primul rand o saluti de cate ori o vezi, i zambesti, cand pleaca de la ore o ajuti ducandu-i gheozdanu, daca are probleme incerci sa o linistesti, te duci mai mereu la ea ( ai grija sa nu insisti prea mult ca o enervezi) si dupa ce o pregatesti asa gen 3-4 zile te duci la ea cand e singura si i spui : Stii mie imi cam place de tine, tie iti place de mine? dupa in functie de raspusul ei vezi ce faci, i poti spune asa direct cum ti-am zis daca nu e timida, daca e o fata timida intai o inviti la un suc, in parc etc.

| jane24 a răspuns:

Intreab o daca are aceleasi sentimente