| GabiBraun a întrebat:

Am 14 ani si de ceva timp(vreo 2 ani) am niste bubițe mici si albe sub capul penisului ce poate fi si cum scap de ele ca mi-e rusine sa ma duc la medic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca bubitele respective sunt grupate sau asezate sub forma unor siruri le marginea coroanei glandului penian, in acel caz cel mai probabil este vorba de afectiunea denumita ''papule perlate peniene'' (PPP). Cel mai probabil si in cazul tau este vorba de afectiunea penisului care de fapt reprezinta o forma de ''acnee'' care apare uneori/in cazuri rare pe suprafata pielii foarte fina si sensibila care acopera glandul (capul) penian.
Acceseaza si citeste urmatorul articol medical al carui autor este d-na Dr. Stiuriuc Simona medic specialist in dermatologie-venerologie, pentru a intelege despre ce este vorba in cazul PPP cat si pentru a face comparatia daca este vorba de una si aceeasi afectiune.
https://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene
https://www.youtube.com/watch?v=hJ6G3kj8B1E&t=39s
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să-ţi fie ruşine să mergi la medic deoarece ei de aceea există, ca să trateze problemele oamenilor, de aceea şi-au ales această profesie.
Au mers oameni la medic cu probleme mult mai jenante decât asta.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Taiel cu totul și te asigur eu că nu mai faci nici o dată bube pe el happy

| Duduchi a răspuns:

Ba frate tu crezi că vreo fată se va uita la penisul tău dacă are bube? Mai taie din el da-l dracu.

| DincaGheroge a răspuns:

Du-te la doctor baiatul meu