| plantacoitare a întrebat:

Am 15 ani si cand penisul este in erectie nu il pot decalota complet, este ceva in neregula?

5 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Este in neregula. In timp ce te masturbezi incearca sa-l decalotezi usor-usor. Nu fa miscari bruste, ca se poate lasa cu sânje. Daca faci cum ti-am spus eu, totul o sa fie bine.
Succes!

| epurasu a răspuns:

Ziceai in alta postare ca ai 24 ani! unde e seriozitatea?

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu iti poti decalota penisul in stare erecta din cauza afectiunii numite FIMOZA, adica imposibilitatea de a decalota glandul (capul) din cauza ca deschiderea preputiului nu este suficient de larga.Te sfatuiesc sa fii consultat de medicul de familie si in functie de parerea lui, poate sa-ti indice care este tratamentul de urmat in functie de gravitatea afectiunii. Este in neregula deoarece in cazul in care nu vei urma un tratament vei intampina probleme deosebite, sau chiar imposibilitatea de a intretine un act sexual normal. La varsta ta se poate rezolva destul de simplu folosind anumiti unguenti ( Dermovate sau Betaderm) sau in cazuri mai grave rezolvare afectiunii se poate face pe cale chirurgicala.

| doctorandus a răspuns:

Probabil ai fimoza, mergi la medic si se rezolva.

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca ai o problema destul de serioasa numita fimoza. Pentru rezolvarea ei este bine sa mergi la un medic sa-ti spuna ce ai de facut in viitor.