| anahialexandra a întrebat:

Am 15 anicrying si nu prea imi cresc sanii. Au forma de para... Ce sa fac sa am sani frumosi?

28 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Stai linistita ca tu esti abia la inceput. Abia acum incepi sa te dezvolti ca lumea...pana la 18-20 de ani or sa tot creasca!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Sanii in forma de para sunt cei mai apreciati de majoritatea barbatilor. Stai linistita - vor creste odata cu tine asa cum se cuvine! Poti incerca sa ii masezi, dar asta nu garanteaza ca vor creste mai mult decat trebuie. Oricine iti va oferi solutii pentru marirea lor, te asigur ca fara operatie nu se poate face asta.

| bismark65 a răspuns:

Sa astepti sa cresti pana se vor coace perele

| jani a răspuns:

Cine te place... te place asa cum esti... iar la 15 ani nu trebuie sa ai sanii mari. Ai destul timp sa-ti creasca si oricum sanii mari nu sunt si fumosi.

Răspuns utilizator avertizat
Alte răspunsuri
| anonim_8127 a răspuns:

Draga mea eu te sfatuiesc sa nu-ti faci griji ca o sa-ti creasca, esti inca micuta pana la la 21 ani cresc sanii. Important e sa nu porti sutien mereu sa poata sa creasca, sa se dezvolte. Daca ii acoperi cu sutien nu se dezvolta si risti sa nu mai creasca. Cunosc cazuri asa.

| sely_6623 a răspuns:

Eu am 10 ani si am sani de la 9. Chiar si colegele mele au sani de la 9 ani si am inteles ca degraba mi se va incepe si ciclul. Dar tu nu trebuie sa te ingrijorezi, tu nici nu baga in seaama acest lucru ca pana la 20 de ani mai ai timp, asa ca relaxeaza-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff.La 15 ani.Trebuia sa ai cat de cat.Eu am 12 ani si am.big grin! Incearca sa manaci mai multe fructe, sa faci sport, dusuri cu apa rece si sutien cu Push-up.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita toate la timpul lor. Si eu am tot 15 ani, am sanii crescuti dar stai linistita o colega de a mea are tot 15 ani si are aceeasi problema ca si tine. Deci stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 13 jumate. Tot forma de para am si eu si am sutien nu push up oh go on Oricum se spune ca sanii tai o sa arate ca cei ai mamei tale. Oricum mai avem pana la 20 de ani cand se termina dezvolatrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana mai demult si eu ma panicam dar trebuie sa intelegi ca trebuie sa ii lasi sa creasca de la sine. Aveam 12 ani si toate colegele mele erau una mai ceva ca alta si iata ca astazi am 14 ani si mi-au crescut foarte frumos de la sine...natural. Trebuie doar sa astepti. Te sfatuiesc sa nu porti sutien pentru ca nu se vor mai dezvolta normal. Lasa-i asa cum sunt pentru ca cand va veni vremea sa porti o sa te plictisesti de el. Multe fete considera asta ceva extraordinar ca daca poarta sutien au sanii mari. Dar nu este o bucurie mare, asa ca solutia este: rabdarea si asteptarea. Asa cautam si eu ca tine pe net dar m-am convins singura ca trebuie sa astept. O sa vezi mai tarziu. Se spune ca fetele care sunt slabute si au sanii mici cand sunt adolescente mai tarziu o sa fie cele mai frumoase de invidiat...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Help straight face
Eu am 13 ani jumate si nu imi cresc sanii. Ce pot face? Stiu ca trebuie sa astept astept si iar sa astept dar nu mai rezist :d

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, nu te panica si eu am 15 ani si abia acum o luna mi-a venit ciclul sh inainte de a`mi veni nu aveam cine stie ce sanu, acum incep sa se mai dezvolte. ce e cel mai important sa nu invidiezi fetele care au sani si tu nu, deoarece asa te vei simti ff prost, mai bine bucura-te de viata ca ai destul timp de acum in colo, si cine te iubeste te va iubi cu sani sau fara sani, cum mi se intampla mietongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna fetelor.
Nu va faceti griji in privinta sanilor, vor creste ei, au timp destul pana la 20-21 de ani. Stati linistite si o sa vedeti rezultate. Eu am 13 ani si am aceeasi problema, am sani dar sunt mici. Nu va facetiti probleme or sa creasca ei, cunosc o prietea care este clasa a-9a si nu are sani deloc, nici macar putin si ea nu isi face griji. Si pentru ca sanii tai sa fie frumosi si saltati nu purta sutiene nici macar cele cu push-up, nici bustierele nu-s mai presus. Puteti purta o bustiera numai daca purtati ceva mai elegant sau altceva dar nu daca va duceti pana la magazin sau prin curte pentru ca nu are rost voua insiva va faceti rau. Ascultati-ma si asa o sa fie. Mai va spun un secret, mama mea chiar si acum dupa ce m-a nascut pe mine si m-a si alaptat are sani ridicati si frumosi fara pastile, implanturi sau sutiene push-up sau cu burete. Cand era de varsta noastra si eu am exemplu pe ea mancati foarte multe fructe si faceti exercitii. Pa, pa si numai sanatate.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi trista anahialexandra, pentru ca si eu am aceeasi problema. Inca ceva sa stii ca sanii, cand vei creste mai mare nu mai au forma de para. Urmeaza programul asta :: - sa faci sport in fiecare zi, sa mananci fructe si sa faci dus cu apa rece.Andreea

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca de acum incep sa iti creasca sanii.

Alte răspunsuri
| alexandra_1157 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji... mai ai destul timp...

| cocianmariana a răspuns:

Buna! Nu te speria, mai asteapta, nu e usor ca sanii sa-ti creasca. Ce sa facem? Si eu sunt ca tine, te inteleg dar am intrebat-o pe mama si mi-a zis ca nu trebuie sa ma sperii, intr-un an sau 2 mi s=or forma frumos si nu voi avrea treaba. Pupici si pa.

| Linu_Luana_1996 a răspuns:

Iti dau un sfat! Nu folosi tinctura de marar! Cunosc un caz a folosit tinctura de marar si s-a ingrasat foarte tare. Deci mai bine nu happy