| laur12 a întrebat:

Am 16 ani jum si am o intrebare.Prietena mea este mai mica ca mine cu un an iar noi suntem impreuna de 2 ani jumate. I-am zis sa se culce cu mine, dar nu asa direct, am comunicat cu ea despre asta inainte (adica sa facem dragoste, sex cum vreti so luati)
, dar ea mi-a zis ca ii este frica, nu este pregatita. Dupa cateva luni, 2-3 luni cam asa mi-a zis ca vrea sa o facem. Oare este bine sa o facem de acum? Daca da cum este mai bine? Astept rasp voastre cat mai amanuntite! P. S: Cand o sarut pasional incepe sa ma mangaie pe abdomen, imi ia mana si o pune pe sanii ei si are intentia sa duca mana si mai jos. Dau funda celui mai amanuntit raspbig grin

Răspuns Câştigător
| Marya_7001 a răspuns:

Eu zic sa mai asteptati, aveti doar 16 ani si este destul timp pentru asta ( daca o sa ramaneti impreuna). ai spus ca sunteti impreuna de 2 ani si jumatate, deci este ceva. inseamna ca voi chiar va iubiti si asta e un lucru important: sa faci prima data sex din dragoste.probabil atractia fizica dintre voi este mare si amandoi va doriti acest lucru. daca intr-adevar simtiti ca sunteti pregatiti pentru urmatorul pas o puteti face, dar mai intai informati-va despre asta si luati masuri de precautie.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este bine. In primul rand pentru ea, care va avea risc de cancer de col uterin foarte mare (de 9-10 ori mai amre decat al unei femei care isi incepe viata sexuala la varsta minima recomandata medical, adica de 17 ani si jumatate) si in al doilea rand pentru tine, fiindca vei ajunge in penitenciar. Stiu ca acum esti convins ca vrei sa stai in penitenciar, ca merita sa stai cativa ani acolo pentru a face chestia asta, dar crede-ma nu merita. Am participat de cateva luni la un astfel de caz: fata de 15 ani, baiat de 17 ani si ceva. Parintii ei au refuzat sa depuna marturie ca au fost de acord (au zis ca nu stiu de relatia sexuala a fiicei lor), s-a facut ancheta penala, baiatul a fost judecat si condamnat la 5 ani de inchisoare. Este incarcerat la penitenciarul de minori si tineret din Craiova pentru corupere de minore si viol. Inteleg ca tolereaza foarte greu regimul de detentie si are mari probleme de adaptare. Si va sta acolo 5 ani.

| Debb a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. 15 ani...e cam micuta dar daca aveti o relatie mai serioasa bazata pe incredere si ea este de acord, nu aveti decat. Cumpara-ti un prieten(prezervativul) si da-i drumu laughing.

| Rockstar_9495 a răspuns:

Ea e priegatita sa faca si tu da in timp ce incepeti sa faceti zi ca o iubesti ii place sa o mangai pe sani crede-ma sunt specialist a si pe fund in timp ce va sarutati si incepeti. Daca vrei sa fie mai romantic duo intr-o camera cu trandafiri, dar ma rog fa ce iti psune inima pana la urma. P.S: O sa iti placa crede-ma! happy

| paulsar28 a răspuns:

Prietene mi-e lene sa scriu dar iti spun atata: fa-o da cu prezervativ ca nu vrei sa te miri de unde is mititeii ca?

| annakarenina a răspuns:

Daca intr-adevar va iubiti nu aveti nevoie de asta acum, amandoi nu sunteti dezvoltati psihic si fizic, si daca ea risca o sarcina nedorita, si i se permite avortul de catre lege poate fi periculos, si ea isi poate risca viata.

| naomy88 a răspuns:

Pei eu mi-am inceput viata sex-uala la varsta de 18 ani si prietenu meu ma batea la cap cu chestia cand o facem! eu sp sa mai ast sa vezi ce simti cu adevarat pentru ea si ea pentru u! sa nu cunva sa iti faca faza... trebuie sa ma iei de sotie! cunoastei parinti si asa iti dai seama daca e momentu. sper ca am putut sa te ajut

| Ingheras a răspuns:

Mei nu stiu ce sa zic u faci ce simti tongue
Eu am 15 ani... si nu stiu daca as face asta chiar acum
dar mai bine ai grija sa te protejezi ia-ti un prezervativ de buna calitate ca sa nu intervina probleme
Sa fi tatic dupa o noapte
asa ca ai grija
te-am pupat