| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si sunt virgina! Am ajuns de multe ori cu iubitul meu pe punctul de a face altceva insa el stie ca mie imi e frica sa nu mi se deformeze corpul, de durere si nu am continuat!? Ar trebui sa cred in ceea ce spun toti din jurul meu? Cum ca se lasa sanii, fundul si cresc soldurile?

28 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Nu ti se deformeaza corpul, nu o sa ai parte de nicio schimbare.

| DeeaMarry a răspuns:

Asta se intampla doar daca te aflii in perioada de crestere sau daca iei anticonceptionale. Dar nu e obligatoriu.

| Diana1417 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Deci e posibil?

| DeeaMarry a răspuns (pentru Diana1417):

Sigur! Gandeste-te ca anticonceptionalele alea contin hormoni. Trebuie neaparat sa fie luate doar la recomandarea unui medic, dupa ce ti-a facut diverse analize. Mie una tot mi se pare periculos si asa.

| Diana1417 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Inteleg..ai dreptate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica sa ti se deformeaza corpul? da ce ai impresia ca baga in tine?

| Diana1417 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e vorba de ce baga ideea era dupa cum zice sora mea ca te opresti din crestere :@

| Diana1417 a răspuns (pentru suntserios):

Si pe langa oprit din crestere sora mea zice ca se intampla chestiile astea sad

| suntserios a răspuns (pentru Diana1417):

Pai cred si eu ca iti baga strambe... sa nu faci sex, te protejeaza si ea cum poate

| Diana1417 a răspuns (pentru suntserios):

Deci spune asta doar ca sa nu fac aceleasi greseli?

| anonima0101 a răspuns (pentru suntserios):

laughing

| mihai69 a răspuns:

Nu - doar că o să-ți crească ceva barbă și mustăți.

| Alcyon a răspuns:

N-am mai auzit asa ceva! Ti se deformeaza corpul cand ramai insarcinata, nu de la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 18 ani mai cresti ca fata? cat mai poti creste banuiesc ca nu ai 2 m. Sa fim seriosi eu spun sa faci ceea ce simti, tuturor ni-se va schimba corpul pe masura ce inaintam in varsta si facem unele prostioare, nu toata viata vei ramana the same. Mno, nu mai baga la suflet ce spune sora ta si altii ai 18 ani faci ceea ce simti.

| Diana1417 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am doar 1.62 si nu sunt foarte dezvoltata si ea zice mereu ca ea are 22 de ani dar fizic. E mai putin dezvoltata si zice ca o sa fiu ca ea...adica ea nu mai are sani cam deloc si fundul este lasat...

| anonim_4396 explică (pentru Diana1417):

Da, ti-se vor lasa sanii probabil daca ai, bineinteles. Si osul bazinului, dar este normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se deformeaza corpul de la sex? Pai crezi ca alea de la televizor ar mai avea formele acelea daca ar fi adevarat? Corpul se deformeaza dupa ce nasti, si nici atunci la toate femeile.
Fa sex linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, te transformi in Shrek. Uita-te la celelalate femei, care au facut sex, cat de hidoase sunt si ce frumoasa esti tu, in comparatie cu ele.

| Happyjump a răspuns:

Nu vad nicio logica in toate prostiile astea, ai 18 ani nu vad care e problema, fa-o!

| Hαppiηеss a răspuns:

Pai daca s-ar deforma corpul de la sex inseamna ca toate femeile ar arata ca niste mutanti!
Da intr-adevar, dupa ce iti incepi viata sexuala se produc niste schimbari ale organismului dar nu te transformi!
Nu te mai lua dupa toata lumea, multi mai si abereaza.
Sexul este un lucru absolut normal, iar daca este facut cu cap nu te afecteaza in nici un fel!

Răspuns utilizator avertizat
| Lavii007 a răspuns:

Nu te lua dupa mine, nu se intampla nimic de genul. Daca vreti sa faceti acest pas nu va luati dupa gura lumii.

| sirD a răspuns:

Nu

| roxanaandreea a răspuns:

Doamne fereste, unde ai mai auzit asa ceva, cine iti spune toate chestiile astea? Nu e nimic adevarat, nu ti se deformeaza corpul in nici un fel, ce legatura are una cu alta? Sanii si fundul se lasa odata cu varsta sau eventual dupa sarcina, iar soldurile nu cred ca o sa ti se mareasca mai mult decat le ai, din cate stiu se mai maresc un pic de tot dupa nastere, dar nu-ti fa griji! Nu se deformeaza absolut nimic, crede-ma. Eu vad pe propriul meu corp, pot spune ca formele mi s-au mai definit chiar, nu s-a schimbat nimic in rau asa cum ai tu impresia. Iar de durut doare, asta e adevarat, dar dupa durere vine placerea. Succes!

| AleexTPU a răspuns:

De fapt se intampla invers. Intineresti!

| marlan a răspuns:

Nu