| vlad125846 a întrebat:

Am 20 de ani si am varicela. Am voie sa fac dragoste cu prietena mea avand in vedere ca ea a prezentat aceasta boala, iar mie nu o sa mi se intample nimica daca doctorul a spus sa nu fac efort?

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca doctorul ti-a spus sa nu faci efort, tu de ce ignori sfatul lui?

| SkyPilot a răspuns:

In cazul varicelei se recomanda evitarea efortulu doar pentru ca organismul este slabit. Nu stiu insa daca nu exista risc pentru ea sa o faca din nou, tu ai putea avea o alta tulpina.