| Annabella9719 a întrebat:

Am aproape 20 de ani si de curand am un nou iubit.El face 21 de ani.Doar ca, el mi-a zis o data ca e inca intr-o relatie cu o fata de aproape 17 ani.A zis ca nu vrea decat sex de la ea si atat(desi le-a prezentat-o parintilor lui).Am zis ok. Dupa avea sa se desparta de ea si noi puteam sta impreuna.Doar ca eu am pus o poza cu noi doi si fata aceea l-a sunat si l-a intrebat ce e cu poza.Ca ei nu ii da voie sa puna vreo poza cu ei doi.Ce sa iti zic.Saracuta de ea.Ma rog.Si dupa ea imi da mesaj si imi zice ca "iubitul"meu o vrea mai mult pe ea si el i-a zis ca se pot intalni cand vor ei si sa fie prieteni cu beneficii.L-am intrebat pe el daca e adevarat si a zis ca doar prima parte.Ca vrea sa ramana amic cu ea.Ca ii este mila de ea, ca el e primul ei iubit etc.Nu l-am crezut si ne-am certat. Dupa nu stiu cum ne-am impacat.Si dupa am aflat de la vecinii lui ca el a venit la ea la liceu(ea il sunase sa ii spuna ca s-a saturat de el, si de mine si ca vrea sa se desparta).Si el a venit imediat la ea la liceu(nu s-a mai dus nici la facultate)si a vorbit cu ea.Mi s-a spus ca el a incercat sa se apropie de ea sa o imbratiseze dar ea s-a ferit.So dupa el o saruta pe frunte. Dupa ore au mers la o festivitate si el o tinea de mana si o saruta.Multi mi-au zis ca i-au vazut dupa in parc cum se saruta cu ea.Deci dupa am vorbit cu el si a negat tot.Nu stiu ce sa mai fac.El a zis ca s-a culcat cu ea si ca nu mai are nimic de-a face cu ea.Dar ea acum cateva zile a fost acasa la el si parintii lui nu erau.Va da-ti seama ce au facut acolo...Si ea tot vine la el.Jur ca innebunesc! Am zis ca asa sunt barbatii.Ca o sa se plictiseasca de ea si o sa o lase.Dar parca m-a vrea si pe mine si pe ea.Nu stiu ce sa fac.

13 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Data viitoare sa te dai deoparte de indata ce aflii ca esti a 3-a intr-o relatie.

| Aasdfghj a răspuns:

Iti dai seama ca acest baiat nu da doi bani pe tine? Ceea ce ai tu nu se numeste relatie. Ma gandesc ca pana la varsta asta ai avut timp sa te maturizezi si sa iti dai seama. Gata cu copilariile! Esti deja mare si trebuie sa intelegi ca atunci cand nu esti dorita trebuie sa renunti. Te injosesti continuand aceasta "relatie". Daca ar fi tinut la tine, nu crezi ca ar fi trebuit sa fie doar al tau?happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna!
Sa incepm cu incepul.
O vorba mai veche spune ca daca alergi dupa doi iepuri nu prinzi niciunul.
Imi place ca suntenti naive amandoua, el vad ca stie cum sa va joace pe degete.
Ea daca are aproape 17 ani, ma astept sa fie mai naiba si fara experienta, dar tu?!
Daca la 20 de ani ajungi pe un site de genu sa detaliezi problema in profunzime si sa astepti sfaturi,e de rau.
Cu ultima faza chiar mi-ai placut,ai o logica relativ realistica.
Da,asa sunt barbatii(unii) sa nu generalizam.
Dar oare, sa zicem asa, un scenariu cat de cat realistic:
Daca se plictiseste de ea, cu timpul nu se va plictisi si de tine si va urma o a treia fata?!
Ia gandeste-te tu mai bine.
Imi place totusi de el ca stie sa straneasca atractie si nu duce lipsa de femei.
In comparatie cu alti flacai de pe aici, e mult mai avansat...
Cinste lui si pacat de voi.
Dar ce sa faci, asta e realitatea happy

| RAY a răspuns:

Un baiat serios nu spune vreau sex de la aia si de la tine ceva serios, gandeste rational, lasa-l ca e curvar un baiat serios nu face de asta, da e atractiv schimba fetele des inteleg dar genul asta de barbati vor doar sex, am prieteni care si ei sunt curvari sunt ok ca caracter dar le place sexul

| Violleta2022 a răspuns:

Cand tu ai intrat in relatia asta, el avea deja o iubita de 17 ani, deci tu esti a treia roata la bicicleta, sau nu ti-ai dat seama de asta?
El este innebunit dupa pustoiaca aia, asta este foarte-foarte clar din poevstea ta... dar te tine si pe tine, pentru ca si de la tine vrea probabil tot sex, ce altceva ar putea vrea? Evident nu va iubeste pe nici una, atata vreme cat alearga dupa amandoua in acelasi timp.

Nu vad totusi de ce inebunesti?!
Cand solutia este foarte simpla: fugi fetita, fugi cat de tine picioarele!
Cu baiatul asta nu vei fii niciodata singura in relatie, el azi este cu pustoica de 17 ani dar si cu tine, maine poate fii cu tine si-si va cauta o alta fata. Ce vrea baiatul este: varietate sexuala pentru satisfactia madularului din pantaloni!
Ce ma socheaza pe mine, este acceptul tau sa fii a 3-a persoana intr-o relatie! Cum poti accepta asa ceva?

| mentholinks a răspuns:

Halal iubit.

| Necunoscut112 a răspuns:

Te minte, e clar. Aşa îi spune şi ei, că te ţine doar pentru sex. Şi prieteniilor le spune că pe amândouă va ţine doar pentru sex. E evidenta situaţia, doar că pentru ea chiar cred că are sentimente, indiferent ce spune ţie sau altora. Pentru tine cu siguranţă nu are mai mult decât o simpatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Așa sunt bărbații." Un bărbat nu este în mai multe exemplare (oamenii sunt unici/ diferiți, cu gânduri, sentimente, etc). Îți place competiția asta dintre tine și acea fată? Sunteți două imature. El nu este o jucărie (pe care place mai mult, cu cine este mai mult timp). Tu ești cu cineva într-o relație și accepți ca acel cineva să mai iasă și cu alt cineva? Profită de amândouă. Se folosește de voi până o să se plictisească. Îi place să fie înconjurat de fete care îl doresc și cu care să se joace. Nu ochii lui sunteți două proaste (vă joacă pe degete, când cu una când cu alta). Asta vrei lângă tine? Nu te apreciază/ prețuiește. Îl momentul în care a văzut că este pe punctul de aș pierde 'jucăria' s-a dus repede după ea (dacă a făcut asta nu înseamnă că o iubește). Ai grijă la aparențe. Oamenii au intenți ascunse (nu toți). Vrea să vă **** cât mai mult. Nu te mai lăsa prostită. Nu te merită. Ai nevoie de valori și principi.

Răspuns utilizator avertizat
| JulietteJokes a răspuns:

...jalnic.

| Alexu9696 a răspuns:

Buna, de obicei fetele la 20 de ani gandesc mai matur ca baietii ( gen eu 25 ) dar tu din pacate ai ramas copila rau.

E clar ca tipul vrea sa fie si cu tine si cu aia... iar tu il vrei pe el numai din gelozie... fac pariu ca daca el iti face pe plac numai aveai asa sentimente puternice.

Solutia este simpla... exista alti barbati pe lumea asta.

| Beeatriice a răspuns:

Asta nu este relatiee! Daca te iubea nu mai statea la discutii cu altele! Nu pot sa cred ca este adevarat ce citesc. Nu vreau sa te superi dar mi se pare penibil. Tot ce faci este sa te faci de ras. Renunta la acest baiat care nu te iubeste si care nu da doi bani pe tine, lasa-l sa stea cu aia si cu probleme lor. Mult succes, te pup.

| andracss a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa te bagi intre ei. Nu e un băiat serios, iar fata aia suferă si mai rau daca s-s culcat cu el. Nu e de tine. Nu stie ce vrea.