| lipskissmiss a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani,au fost si bune si rele,dar nu credeam ca se va intampla vreodata asta. Nu vreau sa plictisesc cu povestitul in detaliu, dar m-a amenintat "in gluma" cu un cutit si i-am zis in repetate randuri sa-si scoata obisnuinta asta, am aruncat un caiet mic spre el, mi l-a aruncat inapoi in fata si am plecat in alta camera sa se calmeze situatia. A venit si el acolo a aruncat paturile de pe pat, m-a impins cu capul de calorifer, tot ma impingea si ma zdruncina, ma imobilizat si a dat in mine, m-a tras de par, iar eu tipam sa ma lase in pace ca ma doare. Pentru ca a dat in mine i-am spus ca plec, iar el a zis sa ies din casa lui. Am nevoie de un sfat,am ramas cu o trauma si imi amintesc mereu de moment si tremur si incep sa plang, plus ca stiu ca relatia trebuie sa se termine si vreau sa trec peste, dar este cea mai grea parte pentru ca il iubesc foarte mult incat l-as ierta. un sfat va rog, ce sa fac? cum sa pot trece mai departe?

18 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Aveți o relație de doi ani, îl iubești, am înțeles că locuiați împreună, dar discuții purtați? Relația? o discutați?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut minuțele! Ce om e ăla care dă intr o femeie? Cum sa te ameninte cu un cuțit? E nebun, nu m ai sta cu el ca din glumă te omoară sau te nenoroceste pe viață, fugi cit te tin picioarele, de asa un om, ăsta nu e om, e cel mai m ai mare gunoi posibil, nu ai ce sa ierti unui om ca el, că el mereu va face asta, acum doar te a amenintat cu cuitul, si te a impins cu capul de calorifer, era beat? Dar data viitoare nu stii ce va urma si ce glume va face, halal glume cu cutite si bătăi, dar de la ce v ati certat, daca nu te deranjează intrebarea, si citi ani ai? Dar el? Te cred ca esti traumatizată, peste asa ceva nu treci usor, a fost un soc, nu il credeai in stare sa faca asta, părintii tăi ce zic? Ai vorbit cu dînșii? Cred ca nu ar fi de acord cu relatia voastră, fugi de ăsta cit incă mai poti, sincer, ca il prinzi odată cu capsa pusă si te bate rău, sau te taie, lasă l si fugi, lasa i un bilet mare de adio in bucatarie, fă ti bagajele cit el nu e acasa ca sa nu te poata impiedica sau bate, si fugi la părintii tăi, si anuntă si politia sa il amendeze pe nenorocit.

| lipskissmiss explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am plecat a doua zi de la incident pentru ca in seara aia nu am avut posibilitatea sa plec, dar m-am inchis in camera pe timpul noptii
nu am urme pe corp, asta e toata problema, dar trauma tot ramane

| ApaMineralaPlata a răspuns:

Si eu am patit la fel ca tine, daca il ierti gandeste-te ca o va face din nou, gandiduse ca oricum il vei ierta. Fii desteapta si nu-l ierta, stiu ca doare, chestia asta nu vei putea uita niciodata, doar o sa poti alina durerea. Capul sus, cu siguranta iti vei gasi unul mult mai bun care sa te aprecieze si sa te iubeasca. happy

| RAY a răspuns:

Nu cred ca face asa ceva din senin cu ceva l-ai provocat tu

| corbulalbrosu a răspuns:

Iarta-l ca merita. Ce ar mai bate "bietul iubitel" pe urma? Tu chiar gandesti cand scrii o asemenea aberatie? Cum sa poti ierta o bestie cu chip de om. Vrei sa te terorizeze toata viata, sa fii la cheremul lui slujnica sa faca ceea ce doreste cu tine? Pleaca cat mai repede cu putinta, vei gasi unul care sa te stimeze si sa te aprecieze.Nu are rost sa stai pe ganduri.Cu cat o faci mai repede cu atat mai bine.

| SkyPilot a răspuns:

Du-te cat poti de repede si nu te mai uita in urma. Lucrurile intotdeauna evolueaza catre mai rau. Daca vrei sa ai in viata ca o regula ceea ce ti-a "oferit" acum, ramai cu el. Lumea e plina de baieti si vei gasi unul care sa se poarte frumos cu tine, sa te iubeasca si sa te respecte. Nu te supara ca iti spun, dar baiatul despre care ne-ai povestit e un animal.

| Lawliet14 a răspuns:

Te-a umilit dandu-te afara din casa lui! Mi se pare unul dintre cele mai urate gesturi pe care le poate face un om. Te-a umilit batandu-te. DACA IL IERTI ESTI ULTIMA FEMEIE! Esti sclava lui, o sa-ti mai iei bataie multa, barbatul vietii tale nu e ala care da in tine. Sa zicem ca ar fi fost un gest involuntar, dar cred ca nu realizezi gravitatea faptelor sale. Daca te intorci la fel, iti meriti soarta! E debil, daca nu drogat sau betivan. Cine l-a pus sa bea sau sa se drogheze daca cumva nu e bolnav psihic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu vrei sa credem ca dupa 2 ani de relatie, fara absolut niciun incident, baiatul alaturi de care ai trait timp de doi ani te-a luat la omor, dintr-o data, fara niciun motiv? Crezi ca suntem retardati? In cele cateva comentarii toti se grabesc sa te creada pe cuvant si sa judece situatia avand la indemana doar versiunea ta... Nici o fiinta nu este mai presus de corectia fizica, fie barbat, femeie, copil sau popa. Intrebarea e daca ti-ai meritat-o sau nu si in functie de raspunsul tau iti putem spune si noi daca merita sa il ierti sau daca ai macar motiv sa il ierti.

| lipskissmiss explică (pentru anonim_4396):

Eram intr-un moment cu prietenii in care radeam si glumeam toti, apoi s-a intamplat ce-am povestit. in afara ca am aruncat cu caietul in spre el, nu e ca si cum l-am lovit, nici nu a durut, el mi l-a aruncat inapoi, apoi am plecat in cealalta camera si am zis mai sus ce s-a intamplat
daca nu-ti convine ce-am zis nu mai comenta, raspunde la alte intrebari, era o situatie reala in care am zis tot adevarul ca sa stiu ce s fac pe mai departe. ce te-ai gandit tu? ca am venit aici sa va povestesc minciuni si apoi ma iau dupa sfaturile voastre care judeca o poveste cu minciuni.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

E bine stiut ca de la drgaoste la ura e doar un pas. Tu nu-l urasti inca, dar vrei sa se ajunga acolo? Sa simti ca ai aruncat 2 ani, pur si simplu, cand tu ai o singura viata? Pastreaza ce a fost frumos si invata sa te detasezi, sa te "rupi" de relatia asta bolnava. O fi dragoste, o fi obisnuinta...e clar ca nu poti trece peste pur si simplu, dar chiar si cel mai lung drum incepe cu un prim pas. Daca el a ajuns sa dea in tine, e mai mult decat probabil ca o sa o faca din nou. Vrei sa risti? Merita? Stiu ca poate nu te-ar ajuta mai cu nimic, dar daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, da-mi un mesaj happy Gandeste-te bine!

| SorinTudor a răspuns:

Nu are sens sa mai ramai cu el, de ce nu l-ai parasit mai demult? tu nu sti ca oamenii nu se schimba asa usor?

| lipskissmiss explică (pentru SorinTudor):

Nu a dat in mine niciodata pana acum, nu aveam motive sa-l parasesc, era iubitul perfect, dar dintr-o data si-a aratat fata de bestie crying(

| Rux2000 a răspuns:

Sunt curioasa, l-ai iertat?

| Şaptepăcate a răspuns:

Daca te intorci la el inseamna ca meriti sa iei de batut.

| lipskissmiss explică:

Da

| Anonim235 a răspuns:

Cati ani ai tu si cati ani are el?