| AlinElle89 a întrebat:

Am avut o relatie de 2ani si ceva cu o persoana, pana sa aflu ca nu recent el a avut o aventura si cu timpul a ajuns sa tina la ea. S-a despartit de mine pentru ea. Il sunam ca proasta si ii spuneam ca il iubesc, lui nu-i pasa, spune ca e fericit ca aia.
Cum sa fac sa-l uitsad sunt distrusacrying. Oare roata se intoarce?

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Ioana, in primul rand nu-i mai da motive de satisfactie, nu-l mai ridica atat in slavi si lasa-l sa-si vada de relatia cu aia. Nu inteleg cum poate fi asa de natang incat sa lase o relatia de 2 ani si, pentru o aventura.

Sigur ca roata se va intoarce mai devreme sau mai tarziu, tot ce trebuie sa faci e sa astepti, pentru ca timpul le vindeca pe toate. Ai incredere in tine si lasa-l pe acest om in pace. Nu te merita si nu te-a meritat niciodata.

7 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Bineinteles ca roata se intoarce. cand aia o sa-l lase pentru altul o sa-si aduca aminte de tine ca a fost un fraier si n-a stiut sa te pretuiasca

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Sigur se intoarce! Crede-ma! Mai ales daca te vei ruga sa ai parte de ceva bun, etc...si sa ai incredere in tine. Nu e bine sa fii mandra, si orgolioasa, dar totusi nu-ti pierde demnitatea, mai ales in fata lui, care ti-a dovedit ca nu te merita, si ca nu-ti impartaseste sentimentele. Fi indiferenta, si deschisa unor noi prietenii. Timpul le rezolva pe toate, cu atata mai usor cu cat vrei si tu sa uiti

| cristi11cristian a răspuns:

Se va intoarce cu siguranta roata si pentru el! e greu atunci cand pui suflet pentru cineva, dar e si mai greu atunci cand te simti tradata! el e un "papa -lapte ", un fustangiu care isi urmareste scopul, pina cand acesta devine mai putin interesant, e ca o albinuta ce zboara din floare in flaore, pina cand isi va gasi sigur nasul si va suferi la un loc, pe cat au suferit toti ceilalti care au avut de a face cu el! nu te inchista in tine, ci mergi mai departe, uita, si tot ce te leaga de el lucruri amintiri despre el stergele, si timpul iti va alina sufletul, si candva va veni si alesul inimii tale, care te va pretui, si va tine cu adevarat la tine! nu se merita sa versi lacrimi pentru un asemenea individ si nici sa te demoralizezi, fii puternica cu tine insuti si in inima ta intreaba te daca a facut cu tine ce a facut ...cat timp crezi ca-i va lua sa o faca pe alta cum te-a facut pe tine?! aseadar inimii nu-i poti spune pe cine sa iubeasca si pe cine nu ...in schimb ii poti deslusi caile! Ai avut de invatat, ceea ce noi oamenii invatam, este o grea lectie, dar ne face mai puternici, si suferinta vrem nu vrem, face si ea parte din vietile noastre!

| membrugirl2010 a răspuns:

Normal ca roata se va intoarce, iar daca el va mai vrea vreodata sa vorbeasca cu tine, tu sa nu-l bagi in seama.

| Nightfall a răspuns:

Sa il uiti asa cum cred ca ai vrea, sa il stergi instantaneu din memorie nu se poate, insa da, se intoarce roata. Acum tu ai de suferit, insa va veni si momentul cand iti vei gasi fericirea. Nu te indoi de asta si incearca sa te bucuri de tot ce poti. Chiar daca e dificil, la el nu mai are rost sa te gandesti, indreapta-ti atentia spre alte lucruri care iti aduc chiar si mici bucurii. Timpul te asista insa nu si daca tu continui sa il risipesti gandindu-te in continuare la el. "Sa regreti timpul pierdut inseamna sa pierzi si mai mult timp." Daca te-a inselat inseamna ca nu te merita si chiar daca acum iti pare ca ai pierdut poate cel mai important lucru pentru tine, nu te lasa descurajata. A-l pierde pe el e departe de a-ti pierde sansa de a fi fericita. Ai grija de tine!

| paupaulapaulina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu te gandesti la momentele frumoase petrecute cu el fiindca asa iti vei face si mai mult rau... Fii fata desteapta gaseste-ti un alt prieten, pentru ca oricum daca vei continua sa te gandesti la el vei suferi si sunt convinsa ca nu meriti. happy

| manu123 a răspuns:

Roata intotdeuna se intoarce indiferent ca sa-l uiti nai ce sa-i faci doar sa astepti si atentie la ce faci nu de alta dar daca ala vrea sa se intoarca nul acepta