| HiTman08 a întrebat:

Am avut o relatie la distanta cu o fata din Braila, in jur de 2 ani de zile, amandoi de aceeasi varsta 27 de ani. Cand am inceput sa vorbim, a fost dintr-o prostie...dar ea ma respecta si vorbea frumos si m-a facut sa cred ca merita sa o respect. Tot vorbind, ea imi povestea ca avea o relatie aiurea cu sotul ei, defapt fiecare avea drumul lui, el fiind preocupat doar de munca, iar ea vroia familie...un copil si pe deasupra o si inselase..infine. Am ajuns intr-un punct cand vorbeam cate 5-6 ore pe zi la tel, ea fiind asistenta, iar cand era de garda vorbeam de la 22 pana la 6 dimineata..ne atasem mult sa vorbim. Au aparut diferite certuri...eu profitam putin ca mereu ma cauta si suna...intr-o zi am gasit si 20 de apeluri de la ea... in noiembrie a vrut sa punem punct...am asteptat sa mai dea un semn dar nimic...tin la ea si acum si nu pot sa o uit ca a fost un sentiment neconsumat pana la final ca nu ne-am vazut face2face. Voi ce parere aveti? Sa intru eu in seama cu ea? Nu stiu as dori pareri din partea voastra cat mai multe. Exclus copiii.

Răspuns Câştigător
| Dracoola a răspuns:

Pentru relatiile la distanta este bine ca, la un moment dat, persoanele implicate sa se mute impreuna in acelasi oras. Poate fi un oras diferit pentru ambii, ideea este ca daca nu vor locui macar in acelasi oras, relatia se va duce, nu neaparat pentru ca unul va insela, ci pentru ca, in multe cazuri, oamenii uita.

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ok...27 ani. Teoretic, ar trebui să fii un bărbat matur şi responsabil.Nu vrei sfaturi de copii? Atunci, primeşte sfatul meu.Nu mai căuta femei măritate, sau divorţate.Caută-ţi femei fără obligaţii, e mai uşor să se lege ceva pe viitor.Las-o aşa.Tu mergi mai departe.Ce a fost, să rămână în trecut.Tu nu îi poţi oferi o viaţă stabilă. Acum, vrei să te distrezi.Mai e puţin până o să ai tu gânduri serioase.Te complici fără sens. Dacă tot te complici, fă-o în mod conştient.Nu e totul numai distracţie.Trebuie să ţii cont şi de persoana de lângă tine, oricât de egoist ai fi.Pleacă acum, cât încă mai ai timp.
P.S. Săptămâna următoare împlinesc 25.

| RAY a răspuns:

Cica exclus copii, sa vorbesti 2 ani cu cineva virtual e foarte matur asa e, ba voi nu aveti mintein cap cum sa vb ma 2 ani cu cineva la distanta ce naiba numai sunt fete in orasul vostru? pacat ca la varsta ta inca esti un copil mic si imatur

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti avea o aventura placuta insa nimic altceva sa fim seriosi.

| SkyPilot a răspuns:

Sunt destul de multe probleme intre voi. Esti destul de matur ca sa stii ca intr-o relatie lucrurile nu evolueaza niciodata inspre mai bine. Ati pornit cu stangul. Eu am experienta cu relatiile la distanta in care nu ai vazut persoana cealalta, poti avea numeroase surprize. Cauta-ti o fata locala, vei avea mult mai putine probleme.

| Alcyon a răspuns:

Ce-ati avut voi nu e o relatie, ci doar un vis frumos. Relatiile se construiesc in realitate, nu pe mess sau pe facebook. Probabil ca femeia aceea mai vorbea cu inca 5 barbati. Multe persoane cu probleme isi gasesc refugiul sub adapostul unui username. Internetul le ofera un mod simplu de a-si impartasi necazurile cu altii, fara niciun fel de implicatii sentimentale. Nu-ti stie nimeni adresa, poti conversa cu cine doresti, poti sa faci orice si sa te dai drept oricine. Naiv e cel ce ajunge sa ia in serios o astfel de poveste. Nu mai pica in capcana relatiilor virtuale.

| Dracoola a răspuns (pentru Alcyon):

Asta nu inseamna ca trebuie sa condamnam visele si pe visatori. happy Oamenii pot fi uniti prin multe lucruri, inclusiv pe mess, sa nu uitam ca destule realtii pornesc de pe facebook.

| Alcyon a răspuns (pentru Dracoola):

Da, cu conditia ca cei doi sa se cunoasca in scurt timp. Si eu m-am intalnit cu persoane de pe internet, dar nu mi-am facut planuri pana nu i-am vazut pe respectivii in real life.

| Lawliet14 a răspuns:

Sa-mi dea si mie 20 de apeluri intr-o zi ca o iau de nevasta. laughing

| cineva666 a răspuns:

Renunta happy nu te mai complica cu o relatie la distanta. incearca sa gasesti o fata de la tine din oras happy